W dniach 13-18 marca w Domku Myśliwskim  Bemowiźnie, odbył się plener malarski zorganizowany przez Wójta Gminy Tomasza Sielickiego oraz Prezesa WKŁ ORĘŻ Pana Tadeusza Rakowskiego. Wydarzenie przebiegało pod hasłem „Pasja łowiecka jest w nas od dziecka”, w związku z czym,  w pracach artystów pojawiały się motywy dzikiej zwierzyny oraz walorów przyrodniczych Gminy.

W plenerze uczestniczyło 9 malarzy i 2 rzeźbiarzy, którzy przybyli do nas z różnych regionów  Polski. Swoje prace Artyści zaprezentowali w formie malarstwa olejnego oraz płaskorzeźby.

W plenerach uczestniczyli  również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szylenach, którzy przez moment mogli poczuć się jak prawdziwi artyści.

Nawiązując do tematyki łowieckiej Prezes WKŁ Oręż przeprowadził z uczniami pogadankę na temat przyrody.

Zakończeniem pleneru była wystawa wszystkich prac, która odbyła się 18 marca. W uroczystości uczestniczyli Mieszkańcy Bemowizny, Myśliwi oraz Prezes Koła Łowieckiego Oręż, Dyrektor Zespołu Szkół Gminnych, Pracownicy Urzędu Gminy, Radni oraz Artyści przybyli na plener.

Wydarzeniu towarzyszyła niezwykła atmosfera, uwieńczeniem, której było wspólne ognisko. Mamy nadzieję, że tegorocznym plenerem rozpoczęliśmy cykl wydarzeń artystycznych o tematyce myśliwskiej odbywających się na terenie naszej Gminy. Wszystko wskazuje na to, że wracamy do pięknej tradycji, którą wiele lat temu zapoczątkowała mieszkanka Gminy ś.p. Pani Mieczysława Stepnowska - Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej.

Tomasz Sielicki