W dniach 13-18 marca w Domku Myśliwskim  Bemowiźnie, odbył się plener malarski zorganizowany przez Wójta Gminy Tomasza Sielickiego oraz Prezesa WKŁ ORĘŻ Pana Tadeusza Rakowskiego. Wydarzenie przebiegało pod hasłem „Pasja łowiecka jest w nas od dziecka”, w związku z czym,  w pracach artystów pojawiały się motywy dzikiej zwierzyny oraz walorów przyrodniczych Gminy.

W plenerze uczestniczyło 9 malarzy i 2 rzeźbiarzy, którzy przybyli do nas z różnych regionów  Polski. Swoje prace Artyści zaprezentowali w formie malarstwa olejnego oraz płaskorzeźby.

W plenerach uczestniczyli  również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szylenach, którzy przez moment mogli poczuć się jak prawdziwi artyści.

Nawiązując do tematyki łowieckiej Prezes WKŁ Oręż przeprowadził z uczniami pogadankę na temat przyrody.

Zakończeniem pleneru była wystawa wszystkich prac, która odbyła się 18 marca. W uroczystości uczestniczyli Mieszkańcy Bemowizny, Myśliwi oraz Prezes Koła Łowieckiego Oręż, Dyrektor Zespołu Szkół Gminnych, Pracownicy Urzędu Gminy, Radni oraz Artyści przybyli na plener.

Wydarzeniu towarzyszyła niezwykła atmosfera, uwieńczeniem, której było wspólne ognisko. Mamy nadzieję, że tegorocznym plenerem rozpoczęliśmy cykl wydarzeń artystycznych o tematyce myśliwskiej odbywających się na terenie naszej Gminy. Wszystko wskazuje na to, że wracamy do pięknej tradycji, którą wiele lat temu zapoczątkowała mieszkanka Gminy ś.p. Pani Mieczysława Stepnowska - Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej.

 


Wójt Gminy Braniewo

Tomasz Sielicki

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa