Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA
Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

 

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Ankieta dla mieszkańców Gminy Braniewo

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/informacje/2016/mleko_rolnicy.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

 

W ostatnim czasie rolnicy – producenci mleka z powiatu braniewskiego, otrzymali zaskakującą informację o bardzo niskiej cenie skupu mleka, jaką zaoferowała jedna ze spółek mleczarskich, odbierająca mleko od lokalnych rolników. 40 groszy za litr mleka było stawką nie do przyjęcia, co doprowadziło do protestu rolników przed mleczarnią w Morągu. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego efektu.

W Gminie Braniewo jest to bardzo poważny problem, gdyż rolnicy stanowią największą część naszych mieszkańców, dla których dochody ze sprzedaży mleka są źródłem utrzymania. Aby wspomóc rolników Wójt Tomasz Sielicki wraz z Radnymi Gminy postanowili szybko zareagować na zaistniałą sytuację. Dzięki poruszeniu środowisk i stowarzyszeń rolniczych, zarządy mleczarni powrócili do negocjacji cenowych, które odbyły się w Urzędzie Gminy Braniewo. Idąc dalej, Wójt wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Braniewo Sergiuszem Kaliszukiem oraz Wiceprzewodniczącą Ewą Kazimierczuk uczestniczyli w konferencji prasowej Prezesa PSL Władysława Kosiniaka – Kamysza oraz Posłanki Urszuli Pasławskiej, którzy relacjonowali mediom obecną sytuację w rolnictwie. Wspólnie próbowali przekonać parlamentarzystów do wsparcia inicjatywy dotyczącej bezpiecznej produkcji mleka. Politycy PSL domagają się od rządu interwencji na rynku mleczarskim. Prezes PSL ocenił, że sytuacja na rynku mleka jest fatalna, dlatego działania rządu są konieczne.

Razem z rolnikami czekamy na pozytywny odzew w tej sprawie.

 

{gallery}informacje/2016/mleko_rolnicy{/gallery}


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa