Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA
Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

 

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Ankieta dla mieszkańców Gminy Braniewo

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/informacje/2016/konkurs_osp.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

13 kwietnia w Świetlicy Wiejskiej w Lipowinie odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorami konkursu byli: Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Przedstawiciele gmin powiatu braniewskiego rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się 30 pytań. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzą na temat sprzętu i techniki pożarniczej, organizacją ochrony przeciwpożarowej oraz znajomością historii pożarnictwa w Polsce.

Członkami komisji konkursowej byli: Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP Tomasz Sielicki, Komendant KPPSP w Braniewie mł. bryg. Władysław Szczepanowicz oraz Dowódca JRG w Braniewie st. kpt. Ireneusz Ścibiorek.

Podczas turnieju mieliśmy przyjemność gościć generała pożarnictwa Andrzeja Stefanowskiego, emerytowanego komendanta głównego Straży Pożarnej, który przedstawił młodzieży podstawowe zagadnienia związane z historią pożarnictwa. Wśród zaprzyjaźnionych przedstawicieli OSP byli również Druh Bogusław Zych - Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP w Olsztynie oraz Druh Jerzy Welke Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP w Olsztynie.

Wynik końcowy eliminacji przedstawia się następująco:

Kategoria szkół podstawowych:

I miejsce – Agnieszka Zygo - Lipowina
II miejsce - Katarzyna Świerczewska - Płoskinia
III miejsce - Julia Licenowicz - Wilczęta

Kategoria szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Paulina Gońca - Wilczęta
II miejsce - Adrian Dietrych - Frombork
III miejsce – Karolina Fila - Lipowina

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Klaudia Korenkiewicz - Pieniężno
II miejsce - Adela Czekawy - Braniewo
III miejsce – Bartłomiej Muszyński - Braniewo

Zwycięzcy we wszystkich kategoriach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Braniewskiego Pana Leszka Dzięga oraz Druha Tomasza Sielickiego - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Braniewie. Pozostali uczestnicy turnieju wyróżnieni zostali pamiątkowymi dyplomami.

Jest nam niezmiernie miło, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej gminy. Gratulujemy i życzymy powodzenia Agnieszce Zygo, która reprezentowała będzie Gminę Braniewo w finale eliminacji wojewódzkich turnieju  27 kwietnia w Działdowie. Podziękowania kierujemy również           w stronę opiekunów, którzy przygotowali uczniów do konkursu.

 

{gallery}informacje/2016/konkurs_osp{/gallery}


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa