Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA
Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

 

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Ankieta dla mieszkańców Gminy Braniewo

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/informacje/2016/500plus.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

7 kwietnia Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski oraz Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu Pani Karolina Motyka-Kozioł odwiedzili Urząd Gminy Braniewo oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach akcji promocyjnej programu rządowego „Rodzina 500+”.

Przybyłych gości przywitali Wójt – Tomasz Sielicki oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Pani Małgorzata Wojtas.

Wójt zapewnił Wicewojewodę, iż wprowadzanie programu wspierania rodzin przebiega bez zakłóceń, a wynika to z prawidłowego funkcjonowania systemu, jak również odpowiedniego przeszkolenia osób obsługujących projekt. Na dzień dzisiejszy jest to czworo pracowników. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej poinformowała, że dokumenty przyjmowane są sukcesywnie oraz, że nie ma problemów z ich kompletowaniem, a pracownicy służą radą w wypełnianiu wniosków.

Ze swojej strony Wicewojewoda Sławomir Sadowski zapewniał, że wypłata pierwszych środków nastąpi jeszcze w kwietniu.

Niewątpliwie program 500+ będzie wsparciem dla wielu rodzin. Obecnie na terenie gminy zamieszkuje 1082 dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Weryfikacja wniosków pozwoli ocenić ile osób skorzysta ze świadczenia. Na dzień wizyty Wicewojewody złożonych było 209 wniosków.

Wnioskodawcy najczęściej odpowiadali, że dzięki wsparciu będą mogli zapewnić dzieciom możliwość skorzystania z dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz wypoczynku poza miejscem zamieszkania. Dla wielu rodzin program ten stanowił będzie wsparcia w wydatkach na codzienne potrzeby.

Zachęcamy do zapoznania się z szerszą informacją na temat programu, która dostępna jest na stronie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w zakładce „ Rodzina 500+”. Przypominamy, że wnioski można składać również drogą internetową.

 

{gallery}informacje/2016/500plus{/gallery}


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa