Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA
Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

 

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Ankieta dla mieszkańców Gminy Braniewo

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/informacje/2016/xvi_sesja.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

15. kwietnia odbyła się XVI sesja Rady Gminy Braniewo, podczas której Edward Kubejko i Mateusz Szwajczewski otrzymali trójkołowe rowery rehabilitacyjne. Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy PCK podziękował w ten sposób za możliwość rozmieszczenia pojemników do zbiórki odzieży na terenie naszej Gminy.

Pojazdy uroczyście przekazali: Wójt Tomasz Sielicki, koordynator ds. proekologicznych PCK Pan Sławomir Kowalikowski, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropelka” Pani Ewa Pokojska oraz Pan Wiesław Turski. Dzięki rowerom dzieci będą mogły aktywnie i przyjemne spędzać czas, a korzystanie z nich będzie formą rehabilitacji.

Aby przybliżyć zgromadzonym zasady tej inicjatywy oraz zachęcić do dalszej współpracy Pan Sławomir Kowalikowski wyjaśnił, że mieszkańcy mają możliwość wrzucania niepotrzebnej odzieży do pojemników z logo PCK, rozstawionych w większości polskich miast i wsi, w tym także na ternie Gminy Braniewo. Jest to możliwość bezpłatnego pozbycia się rzeczy i jednocześnie wyraz dbałości o środowisko. Zużyta odzież poddawana jest w 100% recyklingowi. Część zysków z przerobu pozyskanych w ten sposób tekstyliów, przekazywana jest dla osób potrzebujących m.in. na zakup lekarstw, wózków inwalidzkich oraz sprzętu rehabilitacyjnego, chociażby w postaci takich właśnie rowerów.

Wójt Tomasz Sielicki podkreślił zasadność takich inicjatyw. W imieniu chłopców oraz ich rodziców podziękował przedstawicielom PCK za przekazanie rowerów oraz zadeklarował dalszą współpracę.

Po symbolicznym przekazaniu pojazdów rehabilitacyjnych, głos zabrała podinsp. Anna Kos - przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, która przeprowadziła konsultacje społeczne dotyczące mapy zagrożeń bezpieczeństwa powiatu braniewskiego. Poinformowała zgromadzonych o możliwości zgłaszania przez mieszkańców zjawisk, które mają wpływ na poczucie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Uwagi mogą być związane np. z zagrożeniami w ruchu drogowym, przestępczością, wykroczeniami, uciążliwościami w miejscu zamieszkania itp. W ten sposób zebrane dane, będące niczym innym jak oczekiwaniami społecznymi, które posłużą do opracowania mapy istniejących zagrożeń. Na tej podstawie realizowane będą działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego mieszkańców naszego powiatu.

Radni i Sołtysi zadeklarowali przekazanie pozostałym mieszkańcom informacji o możliwości zgłaszania problemów poprzez strony internetowe lub specjalne linie telefoniczne. Współpraca samorządów i mieszkańców z Komendą Powiatową Policji w Braniewie pozwoli na prawidłowe rozlokowanie służb w miejscach występujących zjawisk, co niewątpliwie wpłynie na wzrost poczucia naszego bezpieczeństwa.

Pozostała część obrad przebiegła zgodnie z porządkiem sesji. Radni podjęli kilka uchwał związanych z bieżącymi sprawami mieszkańców. Rada przyjęła również bardzo ważną zmianę w budżecie Gminy, związaną z przyjęciem dotacji na odbudowę kościoła św. Antoniego w Braniewie. Kwota 70 tys. zł została przekazana Gminie Braniewo przez Marszałka Województwa Warmińko-Mazurskiego, a Gmina przekaże ją na wspomniany wcześniej cel. Współpraca z samorządem województwa jest niezwykle ważna w funkcjonowaniu naszych małych wspólnot lokalnych. Jest nam niezmiernie miło, że Gmina Braniewo traktowana jest jako poważny partner do współdziałania z władzami wyższych szczebli.

 

{gallery}informacje/2016/xvi_sesja{/gallery}


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa