Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Listopad to zdecydowanie miesiąc krwiodawców.

Z okazji przypadających Dni Honorowego Krwiodawstwa organizowane są okolicznościowe spotkania.
Jedno z nich odbyło się właśnie dziś na placu apelowym 9BBKPanc. 9 Braniewską Brygadę Kawalerii Pancernej odwiedzili m.in.: Starosta Pan Karol Motyka, Burmistrz Braniewa Pan Tomasz Sielicki i przedstawiciele Rejonowego Oddziału PCK w Elblągu. Gminę Braniewo reprezentował Wójt Gminy Braniewo, Pan Jakub Bornus.

Apel zorganizowany w 9 brygadzie był okazją do podziękowań za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne długoletnie oddawanie krwi.

Wśród dawców, którzy na swoim koncie mają od kilku do kilkunastu litrów oddanej krwi, wręczano odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi".

Kolejne osoby zostały uhonorowane klubowymi medalami i odznakami pamiątkowymi.

Uroczystość była okazją do awansów i uhonorowania żołnierzy za ich służbę, a także osób ściśle związanych z jednostką odznakami.

Na zakończenie Święta Krwiodawców w 9BBKPanc. był słodki poczęstunek w postaci okolicznościowego tortu.