Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

 

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

 

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Dzisiaj na placu apelowym 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy VI zmiany PKW Łotwa.

Główny trzon tej zmiany stanowić będą żołnierze z Braniewa, którzy na Łotwę wyjeżdżają już po raz czwarty.

Polski Kontyngent Wojskowy w Republice Łotewskiej to część rozlokowanej w tym kraju (na mocy decyzji szczytu NATO w Warszawie) Batalionowej Grupy Bojowej Sojuszu, funkcjonującej w ramach Wzmocnionej Wysuniętej Obecności (eFP – enhanced Forward Presence). Jest ona ukierunkowana na realne zwiększenie potencjału obrony i odstraszania NATO, na wschodniej flance Sojuszu Północnoatlantyckiego. Główną siłę eFP stanowią 4 wielonarodowe Batalionowe Grupy Bojowe NATO rozmieszczone w Polsce, w Republice Litewskiej, Republice Łotewskiej i Estonii. Każda grupa tworzona jest przez państwo ramowe, którymi są odpowiednio: Stany Zjednoczone w Polsce, Niemcy na Litwie, Wielka Brytania w Estonii i Kanada w Republice Łotewskiej. W skład grup (oprócz żołnierzy z państw ramowych) wchodzą pododdziały z Albanii, Belgii, Chorwacji, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Norwegii, Rumunii, Słowenii, Słowacji, Czech, Włoch i Polski.

Jako pierwsi na Łotwę wyjechali w połowie 2017 roku żołnierze z Braniewa.

Uroczystość zakończyła defilada wojskowa pododdziałów 9 brygady i żołnierzy VI zmiany PKW Łotwa. Później żołnierze wraz z gośćmi i rodzinami udali się na żołnierski poczęstunek.

W imieniu Urzędu Gminy Braniewo, w uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Braniewo Pan Jakub Bornus.JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

warmiamazury

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa