OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

W imieniu organizatorów, oraz jako sponsor mamy zaszczyt zaprosić Państwa na pierwszą edycję Festiwalu Zdrowia, który odbędzie się 7 września 2019r. na Placu przed Katedrą.

Pomysł na Festiwal Zdrowia zrodził się z myślą o wszystkich poszukujących różnorodnych dróg i najefektywniejszych metod dbania o zdrowie swoje i najbliższych. Wraz z rozwojem cywilizacji wciąż zwiększa się świadomość ludzi i wzrasta zapotrzebowanie na nową wiedzę. Pojawiają się pytania o to, jakie są dostępne możliwości i co możemy robić, by znacząco poprawiać jakość naszego życia. Z jednej strony w zasięgu ręki mamy cały świat i dostęp do ogromnej ilości informacji, z drugiej często nie wiemy, co wybrać i jak czerpać z tych zasobów wymierne korzyści.

Festiwalowe warsztaty łączą w sobie osiągnięcia medycyny nowoczesnej z mądrością i tradycją medycyny naturalnej. Nie obejmują jednak wyłącznie tej wiedzy, gdyż życie człowieka odbywa się na różnych poziomach i łączy w sobie wiele aspektów. W ofercie różnorodnych zajęć, odbywających się podczas Festiwali staramy się pomóc odnaleźć odpowiedzi na wiele istotnych pytań współczesnego człowieka i odkryć nowe możliwości drzemiące w każdym z nas.

Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus również objął to wydarzenie Patronem Honorowym.

Do zobaczenia !