OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

DSC 0616

Uroczysty i wyjątkowy przebieg miała ostatnia w tym roku sesja Rady Gminy, która odbyła się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żelaznej Górze, w której został powołany nowy Skarbnik Gminy - Pani Halina Kazubek. Po zakończeniu obrad władze Gminy, Sołtysi i kierownicy jednostek współpracujących z Gminą zasiedli przy wspólnym stole wigilijnym. Była to okazja do wspólnego kolędowania oraz podsumowania minionych wydarzeń związanych z działalnością gminy.

Wójt w swoim sprawozdaniu przypomniał zrealizowane w tym roku zadania.

Wójt podsumował także zadania promocyjne, które świadczą o podejmowaniu przez Gminę wielu działań, wspierających różne dziedziny życia społecznego. Jest to bardzo ważne, gdyż integracja i wspólna zabawa zachęcają mieszkańców do pracy na rzecz rozwoju Gminy.

Realizacja zadań opiera się głównie na środkach pozabudżetowych, w związku z czym Gmina aktywnie uczestniczy w organizowanych konkursach. Pozyskanie środków unijnych ma duże znaczenie i jest szansą na lepszy rozwój szczególnie dla gmin wiejskich, których niskie dochody nie pozwalają na realizację wielu przedsięwzięć.

Tradycyjnie już, swój udział w przygotowywaniu budżetu mieli także mieszkańcy gminy. Podczas zebrań sołeckich zaplanowali zadania realizowane w ramach funduszu sołeckiego na 2019 r. Mieszkańcy rozdysponowali kwotę przekraczającą 350 tys. zł. z podziałem na poszczególne sołectwa.

Wiele się dzieje, przyszły rok zapowiada się jak zwykle pracowicie i dynamicznie. Ambitne zadania będą wymagały dużego zaangażowania i pracy. Priorytetem jest realizacja zadań inwestycyjnych poprawiających komfort życia lokalnej społeczności. Z roku na rok widać jak Gmina Braniewo nabiera nowych kształtów. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale na szczęście władzom nie brakuje pomysłów i zapału do pracy. Dobra współpraca Wójta i Rady Gminy jest nieodzownym elementem dobrze funkcjonującej i rozwijającej się naszej małej wspólnoty.

Kierujemy słowa podziękowania w stronę Pani Kaliny Jakimczuk oraz pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy za okazaną pomoc w przygotowaniu spotkania wigilijnego.