Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

DSC 0667

Tradycją stały się coroczne spotkania wigilijne z udziałem strażaków ochotników. Tegoroczne odbyło się 19 grudnia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żelaznej Górze.

W spotkaniu udział wzięli Wójt Gminy Jakub Bornus oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Stanisław Żołędziewski. Nie zabrakło również kapelana OSP ks. kan. Władysława Kurasa, który odmówił tradycyjną modlitwę i pobłogosławił wszystkich obecnych. Uroczystość przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, a w szczególny sposób Pani Prezes Kalinie Jakimczuk, pracownikom ŚDS oraz pracownikom Szkoły Podstawowej w Lipowinie za wsparcie w organizacji naszego spotkania opłatkowego.