Wyniki drugiego raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły występowanie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

- kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Wczoraj pod Bazyliką, odbyło się Warmińskie Spotkanie Czterech Kultur 2018. Było świątecznie, rodzinnie i smacznie. Na scenie wystąpiły zespoły z terenu Powiatu, Gminy i Miasta. Gościnnie na scenie ze specjalnym programem kolędowym wystąpiła Julia Olędzka – finalistka MamTalent i uczestniczka XFaktor. Degustacja potraw i wypieków wigilijnych oraz świąteczny kiermasz rękodzieła wpędził całe wydarzenie w świąteczny, rodzinny klimat.