Informuje się, że dn. 21.06.2019 r. (piątek), Urząd Gminy w Braniewie będzie nieczynny.

Wyniki drugiego raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły występowanie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

- kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Od wielu lat dokładamy wszelkich starań, aby sukcesywnie modernizować infrastrukturę drogową w naszej gminie. Realizowane w tym zakresie zadnia są jednymi z najpilniejszych potrzeb mieszkańców. Już niebawem rozpocznie się przebudowa kolejnej drogi, tym razem w Maciejewie. Na realizację zadania Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości sięgającej 250 tys. zł. z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Już niebawem mieszkańcy Maciejewa będą poruszali się po nowej jezdni zbudowanej z kostki betonowej. W ramach zadania zostaną także wykonane prace związane z poprawą odwodnienia. Nowa droga zapewni mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i komfort jazdy.