Informuje się, że dn. 21.06.2019 r. (piątek), Urząd Gminy w Braniewie będzie nieczynny.

Wyniki drugiego raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły występowanie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

- kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

jb

Szanowni mieszkańcy Gminy Braniewo

Znamy już oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w Gminie Braniewo. Wybory na wójta Gminy Braniewo wygrał Jakub Bornus zdobywając 1213 głosów. Jego kontrkandydatkę Ewa Kazimierczuk poparło 1060 wyborców.

4 listopada w drugiej turze wyborów samorządowych w Gminie Braniewo zmierzyli się: Jakub Bornus (53,37%) oraz Ewa Kazimierzczuk (46,63%). W poszczególnych obwodach kandydaci zdobyli następująca ilość głosów:

Obwód nr 1 - Urząd Gminy w Braniewie, ul. Moniuszki 5 Braniewo: Jakub Bornus - 357, Ewa Kazimierczuk - 357

Obwód nr 2 - Szkoła Filialna w Szylenach, 13 Szyleny: Jakub Bornus - 189, Ewa Kazimierczuk - 160

Obwód nr 3 - Budynek świetlicy wiejskiej w Lipowinie, 31A Lipowina: Jakub Bornus - 308, Ewa Kazimierczuk - 287

Obwód nr 4 - Budynek świetlicy wiejskiej w Żelaznej Górze, 24 Żelazna Góra: Jakub Bornus - 180, Ewa Kazimierczuk - 162

Obwód nr 5 - Budynek świetlicy wiejskiej w Gronowie, 15 Gronowo: Jakub Bornus - 179, Ewa Kazimierczuk - 94.