DSC 0502

W Gminie Braniewo funkcjonują trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Gronowo, OSP Lipowina i OSP Żelazna Góra. Nasi ochotnicy często jako pierwsi pojawiają się na miejscach zdarzeń i jako pierwsi niosą pomoc poszkodowanym. Strażacy nie tylko gaszą pożary. Wielokrotnie uczestniczą też w akcjach usuwania skutków burz, silnych wiatrów i powodzi. Zawsze są tam, gdzie ich potrzebujemy. Zastępy ochotników uczestniczą również w ważnych dla gminy wydarzeniach i uroczystościach.

Aby wspierać działalność OSP sukcesywnie pozyskujemy środki finansowe do doposażenie jednostek oraz szkolenia strażaków. W ostatnim czasie nastąpiło przekazanie wyposażenia urządzeń ratownictwa zakupionych w ramach zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjalnej Funduszu Sprawiedliwości oraz Ministerstwa Sprawiedliwości na kwotę łączną 35 tys. zł.

Ochotnicza Straż Pożarna w Lipowinie: torba ratownicza, nosze typu deska, defibrylator, detektor wielo lub jednogazowy, parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków, plandeka wielofunkcyjna.

Ochotnicza Straż Pożarna w Żelaznej Górze: torba ratownicza, defibrylator, detektor wielo lub jednogazowy.

Ochotnicza straż Pożarna w Gronowie: torba ratownicza, nosze typu deska, szyny typu Kramera, parawan do osłony miejsc wypadku i zasłaniania ofiar wypadków, plandeka wielofunkcyjna. Mieliśmy również okazję do przekazania nowego wozu strażackiego na wyposażenie jednostki OSP Gronowo.

Tomasz Sielicki