Za nami ostatnia sesja Rady Gminy Braniewo w tej kadencji. W obszernym porządku obrad nie zabrakło miejsca na podsumowanie 4 lat działalności organów gminy oraz wzajemnych podziękowań za owocną współpracę na rzecz mieszkańców i miejscowości, w których mieszkamy. Mijająca kadencja pokazała jak wiele można zrobić, ale również jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Będzie to wyzwanie dla nowo wybranych przedstawicieli: Wójta i Rady Gminy.

Podczas ostatniej sesji Wójt Tomasz Sielicki uroczyście podziękował za współpracę Radnym, Sołtysom oraz pracownikom Urzędu Gminy. Nie zabrakło wzruszeń i ciepłych słów na zakończenie 8-letniej działalności na rzecz rozwoju naszej gminy. Również Radni i Sołtysi skierowali w stronę Wójta słowa uznania i podziękowania za aktywną pracę oraz zaangażowanie w sprawy mieszkańców.

Jednym z punktów porządku obrad sesji kończącej kadencję, było podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji na prace konserwatorskie, które zostaną przeprowadzone w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny w Braniewie. Środki wysokości 30 000 zł gmina pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Po raz kolejny włączamy się w działania promujące dziedzictwo kulturowe w naszym najbliższym otoczeniu. Zabytki to cenna pamiątka będąca dorobkiem poprzednich pokoleń. Pomimo upływu wielu lat, pozostają świadectwem ludzi, których nie ma już wśród nas oraz nabierają coraz większej wartości osobistej, sentymentalnej i społecznej. W trosce o przyszłość tożsamości kulturowej najmłodszego pokolenia i a także nas samych, zachęcamy do pielęgnowania wartości będących odzwierciedleniem życia ludzi, którzy zamieszkiwali naszą Małą Ojczyznę wiele pokoleń przed nami.

Tomasz Sielicki