30530863 1761435883903104 1698079654788726784 n

Rozbudowa infrastruktury wodociągowej to jeden z głównych kierunków rozwoju gminy Braniewo. Są to bardzo wyczekiwane inwestycje, dlatego władze gminy traktują je priorytetowo i dokładają wszelkich starań, aby zagwarantować mieszkańcom komfort związany z możliwością posiadania bieżącej wody pitnej. W tym roku w gminie Braniewo przybyło 4 wodociągi, które wkrótce zostaną uruchomione.

Kolejne rodziny, które przez lata zaopatrywały się w wodę z własnych studni, zostaną włączone do nowopowstałych sieci: Podgórze; Bemowizna-Szyleny Kolonia; Zgoda-Rusy i Bobrowiec-Kolonia Bobrowiec. Koszt całego przedsięwzięcia przekracza 1 milion złotych.
Budowę realizujemy ze środków własnych, angażując do współpracy gminną spółę PERIG. Łączna długość nowych sieci wodociągowych przekracza 10km. Minione lata poprzedzające rozpoczęcie inwestycji przyniosływiele żywiołowych dyskusji odbywających się na posiedzeniach komisji Rady Gminy, na zebraniach wiejskich, jak też  w indywidualnych rozmowach. Dzięki otwartości i wspólnym pomysłom udało się dotrzeć do celu. Kolejne wyzwanie zostało zrealizowane, na uciechę i poprawę jakości życia naszych mieszkańców.

W ostatnim czasie spółka PERIG wykonała także modernizację 2 przepompowni ścieków w Bemowiźnie i w Rudłowie. Na realizację inwestycji przedsiębiorstwo gminne pozyskało dofinansowanie w ramach PO RYBY. W realizacji jest także inwestycja polegająca na modernizacji ujęcia wodnego w Nowej Pasłęce. Zadanie obejmuje: budowę naziemnego zbiornika retencyjnego (dofinansowanie PO RYBY), rozbudowę istniejącego systemu monitoringu pracy ujęcia wody i budowa nowego odwiertu głębinowego (środki własne).

Tomasz Sielicki