Wyniki drugiego raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły występowanie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

- kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Od wielu lat władze gminy Braniewo dokładają wszelkich starań, aby poprawić stan infrastruktury drogowej, poprzez realizację inwestycji w kolejnych miejscowościach. Tym razem prace modernizacyjne rozpoczęły się na drodze osiedlowejw Lipowinie. Liczne nierówności, uskoki i zapadnięcia nawierzchni drogowej, stanowiły zagrożenie dla pojazdów i pieszych. Już niebawem nowa jezdnie zostanie zbudowana z kostki betonowej, a mieszkańcy będą mogli czuć się bezpiecznie.

Zadanie obejmie również prace związane z poprawą odwodnienia oraz modernizacją oświetlenia. Projekt przewiduje m.in. wymianę słupów oświetleniowych oraz budowę nowych, a także wymianę opraw oświetleniowych. Inwestycja opiewa na kwotę 1 mln. zł.

Kolejne drogi, których remont rozpocznie się już wkrótce to droga osiedlowa w Maciejewie idroga prowadząca do miejscowości Garbina. Na modernizację drogi w Maciejewie gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 300 tys. zł.zRządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.Nawierzchnia drogi zostanie pokryta kostką betonową. Wykonane zostaną także prace związane z poprawą odwodnienia. W Garbinie od lat mieszkańcy borykają się z dojazdem do swojej wsi. Przejazd jest uciążliwy, szczególnie w okresach jesienno-zimowych. Nowa nawierzchnia z płyt betonowych będzie znacznym udogodnieniem dla uczestników tej drogi.Modernizacja dróg nie tylko zwiększy poczucie bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, ale wpłynierównież na poprawę estetyki wielu miejscowości.