Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

Od wielu lat władze gminy Braniewo dokładają wszelkich starań, aby poprawić stan infrastruktury drogowej, poprzez realizację inwestycji w kolejnych miejscowościach. Tym razem prace modernizacyjne rozpoczęły się na drodze osiedlowejw Lipowinie. Liczne nierówności, uskoki i zapadnięcia nawierzchni drogowej, stanowiły zagrożenie dla pojazdów i pieszych. Już niebawem nowa jezdnie zostanie zbudowana z kostki betonowej, a mieszkańcy będą mogli czuć się bezpiecznie.

Zadanie obejmie również prace związane z poprawą odwodnienia oraz modernizacją oświetlenia. Projekt przewiduje m.in. wymianę słupów oświetleniowych oraz budowę nowych, a także wymianę opraw oświetleniowych. Inwestycja opiewa na kwotę 1 mln. zł.

Kolejne drogi, których remont rozpocznie się już wkrótce to droga osiedlowa w Maciejewie idroga prowadząca do miejscowości Garbina. Na modernizację drogi w Maciejewie gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 300 tys. zł.zRządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.Nawierzchnia drogi zostanie pokryta kostką betonową. Wykonane zostaną także prace związane z poprawą odwodnienia. W Garbinie od lat mieszkańcy borykają się z dojazdem do swojej wsi. Przejazd jest uciążliwy, szczególnie w okresach jesienno-zimowych. Nowa nawierzchnia z płyt betonowych będzie znacznym udogodnieniem dla uczestników tej drogi.Modernizacja dróg nie tylko zwiększy poczucie bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, ale wpłynierównież na poprawę estetyki wielu miejscowości.

 


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa