Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

Wyniki drugiego raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły występowanie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

- kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Od wielu lat władze gminy Braniewo dokładają wszelkich starań, aby poprawić stan infrastruktury drogowej, poprzez realizację inwestycji w kolejnych miejscowościach. Tym razem prace modernizacyjne rozpoczęły się na drodze osiedlowejw Lipowinie. Liczne nierówności, uskoki i zapadnięcia nawierzchni drogowej, stanowiły zagrożenie dla pojazdów i pieszych. Już niebawem nowa jezdnie zostanie zbudowana z kostki betonowej, a mieszkańcy będą mogli czuć się bezpiecznie.

Zadanie obejmie również prace związane z poprawą odwodnienia oraz modernizacją oświetlenia. Projekt przewiduje m.in. wymianę słupów oświetleniowych oraz budowę nowych, a także wymianę opraw oświetleniowych. Inwestycja opiewa na kwotę 1 mln. zł.

Kolejne drogi, których remont rozpocznie się już wkrótce to droga osiedlowa w Maciejewie idroga prowadząca do miejscowości Garbina. Na modernizację drogi w Maciejewie gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 300 tys. zł.zRządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.Nawierzchnia drogi zostanie pokryta kostką betonową. Wykonane zostaną także prace związane z poprawą odwodnienia. W Garbinie od lat mieszkańcy borykają się z dojazdem do swojej wsi. Przejazd jest uciążliwy, szczególnie w okresach jesienno-zimowych. Nowa nawierzchnia z płyt betonowych będzie znacznym udogodnieniem dla uczestników tej drogi.Modernizacja dróg nie tylko zwiększy poczucie bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, ale wpłynierównież na poprawę estetyki wielu miejscowości.

 


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa