DSC 0418

Kolejne świetlice w naszej gminie zostały wyremontowane. Realizacja zadania pn. „Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach” wpisuje się w cel ogólny Lokalnej Strategii Rozwoju „Rozwój regionu związanego z rybołówstwem jako miejsca atrakcyjnego dla mieszkańców i gości”.

Celem szczegółowy strategii jest realizacja inicjatyw związanych z pielęgnowaniem oraz zachowaniem lokalnego dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego oraz obszaru historycznego. Przeznaczeniem zmodernizowanej świetlicy będzie eksponowanie, propagowanie i promowanie lokalnych zasobów rybołówstwa obszaru Zalewu Wiślanego. W świetlicy utworzony zostanie punkt informacji o gminach nadzalewowych oraz tradycjach rybackich tego obszaru. Promowane będą obiekty agroturystyczne i ciekawe zakątki gmin położonych nad Zalewem.Wartość inwestycji opiewa na kwotę przekraczającą 130 tys. zł. Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 60 tys. zł. w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. W ramach modernizacji obiektu zostały przeprowadzone wewnętrzne i zewnętrzne roboty budowlane wraz z wymianą dachu.

Remont świetlicy w Gronowie poległ na przeprowadzeniu prac wewnętrznych związanych w wymianą stolarki oraz malowaniem wnętrza obiektu. Dla przypomnienia kilka lat wcześniej został wykonany remont zewnętrzny polegający na remoncie elewacji oraz dachu. Teraz modernizacja jest w pełni zakończona, a mieszkańcy Gronowa mogą cieszyć się wyremontowaną świetlicą. Inwestycja została zrealizowana z udziałem środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Z pewnością cieszą się już mieszkańcy Świętochowa, którzy z każdym dniem obserwują prace budowlane świetlicy w swojej miejscowości. Budowa obiektu zakończy się w przeciągu najbliższego miesiąca. Prace wykończeniowe wraz z wyposażeniem zostaną zaplanowane na przyszły rok. Inwestycja powstaje w ramach środków własnych.

Tomasz Sielicki