1. Deklaracja na podatek od nieruchomości: druk do pobrania

2. Deklaracja na podatek rolny: druk do pobrania

3. Deklaracja na podatek leśny: druk do pobrania

4. Cena skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego (Komunikat Prezesa GUS z dnia 18 października  2017 w sprawie średniej ceny skupu  żyta za okres 11 kwartałów będacej podstawą do ustalenia podatku rolnego na 2018 rok  M.P. z 2017 roku, poz. 958).

5. Okreslenie wysokości stawek podatku od nieruchomości Uchwala (Uchwała Nr 87/VII/2017)

6. Cena średnia drewna do celów wymiaru  podatku leśnego (Komunikat Prezesa GUS z dnia 20 października 2017 w sprawie średniej ceny sprzedaży drewna, obliczonej według średniej ceny drewna uzyskanej przez nadlesnictwa za pierwsze trzy kwartały 2017r.  M. P. z 2017 roku, poz. 963)