Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

1. Informacja w sprawie podatku leśnego (od 01.07.19): Informacja o lasach, załącznik nr 1, załącznik nr 2, załącznik nr 3

Informacja w sprawie podatku od nieruchomości (od 01.07.19): Informacja o nieruchomościach, załącznik nr 1, załącznik nr 2, załącznik nr 3

Informacja w sprawie podatku rolnego (od 01.07.19): Informacja o gruntach, załącznik nr 1, załącznik nr 2, załacznik nr 3

Informacja w sprawie podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego (do 30.06.19): druk do pobrania

2. Cena skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego (Uchwała Nr 6/VIII/2018).

3. Okreslenie wysokości stawek podatku od nieruchomości Uchwala (Uchwała Nr 90/VII/2018)

4. Cena średnia drewna do celów wymiaru  podatku leśnego (Komunikat Prezesa GUS z dnia 19 października 2018 w sprawie średniej ceny sprzedaży drewna, obliczonej według średniej ceny drewna uzyskanej przez nadlesnictwa za pierwsze trzy kwartały 2018r.  M.P.2018.1005)