Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

DSC 0402

Kolejne małżeństwo w naszej gminie dołączyło do grona Złotych Jubilatów. Z końcem czerwca swoją 50-tą rocznicę ślubu obchodzili Państwo Julia i Jerzy Martynowicz z Krzewna. Tego wyjątkowego dnia,Wójt Tomasz Sielicki osobiście odwiedził Jubilatów, przekazując małżonkom moc pięknych życzeń.

Z okazji tej szczególnej uroczystości, Wójt pogratulował Jubilatom wielu lat wytrwałości w związku oraz dokonał aktu wręczenia medali, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Symboliczny upominek i kwiaty podkreśliły rangę jubileuszu.

Pani Julia od dziecka mieszka w gminie Braniewo. W młodości pracowała w Spółdzielni Kółek Rolniczych oraz pomagała rodzicom w gospodarstwie. Ceni wartości rodzinne, dlatego zawsze marzyła o dużej rodzinie. Pan Jerzy urodził się w Warszawie. W 1966 r. przybył do Braniewa i w tych okolicach został już na stałe. Ukończył studia rolnicze. Życie zawodowe Pana Jerzego wiązało się głównie z administracją. Piastował wiele funkcji publicznych. Był sekretarzem gminy Braniewo, a także zastępcą wójta, sekretarzem powiatu oraz dyrektorem szpitala w Braniewie. Pracował również w Wojewódzkim Ośrodku Postępu Rolniczego. Państwo Martynowicz przez cały czas wspierali rodziców w prowadzeniu gospodarstwa. Jubilaci wspominają, że długo szukali swojego miejsca, w którym chcieliby wybudować dom. Ostatecznie znaleźli swój raj, niezwykle urokliwe miejsce w Krzewnie. Tu przeżyli najszczęśliwsze lata. Państwo Martynowicz mają dwoje dzieci, córkę i syna. Doczekali się także 2 wnuczek i 1 wnuka. Jubilaci przyznali, że wspólne 50 lat minęło bardzo szybko. W swoich życzeniach Wójt podkreślił, że „złote małżeństwa” dają młodym pokoleniom świadectwo wzajemnego wsparcia i szczęśliwego życia przez długie lata. Życzył Jubilatom kolejnych lat zgodnego i spokojnego życia w szczęściu rodzinnym, zdrowiu i radości.

 


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa