Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

Międzynarodowe Regaty Żeglarskie im. Jarka Rąbalskiego połączone z obchodami Dni Nowej Pasłęki, to coroczna tradycyjna impreza organizowana w Gminie Braniewo. W tym roku na wodach Zalewu Wiślanego podziwialiśmy i dopingowaliśmy w rywalizacji jachty pod banderami: polską, litewską i Federacji Rosyjskiej. Sprzyjająca pogoda dodała uroku i podkreśliła zjawiskowy charakter tego wydarzenia. Po raz kolejny z wielką przyjemnością w naszym święcie uczestniczyła Wicemarszałek Województwa Pani Wioletta Śląska – Zyśk. Wśród zaproszonych gości byli również: Dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu Pani Grażyna Kluge, Starosta Nowodworski Pan Zbigniew Ptak, wiceprezes Spółki „Pętla Żuław” Pan Stanisław Justyński, Szef Administracji miasta Pioniersk Aleksiej Jurewicz Semiencov, komandorzy Jacht klubów z Kaliningradu, Pan Roman Miedwiediew i Sergey Zadobko oraz przedstawiciele sponsorów regat. Przybyłych gości przywitali Wójt Gminy Braniewo Pan Tomasz Sielicki, zarządca Mariny „ Nowa Pasłęka” Pan Ryszard Doda oraz Komandor Yacht Clubu Zalewu Wiślanego Pan Grzegorz Hejber.

Pod okiem sędziego Pana Andrieja Masiutkina z Kaliningradu przeprowadzone zostały 3 wyścigi ze startu wspólnego dla 4-ch grup regatowych na trasie Nowa Pasłęka-Piaski. Imprezę zabezpieczały pontony Straży Pożarnej, WOPR oraz motorówki prywatne. Monitoring regat prowadziły łodzie Policji i Straży Granicznej.

Zwycięzcami poszczególnych grup zostali:

grupa 1:

 1. Marian Drabiński /LITWINKA 2/ PL,
 2. Ryszard Doda /RA/ Litwa,
 3. Wladimir Lupiejka/KENGURU /RUS

grupa 2:

 1. Sergey Zadobko /VEGA/ RUS,
 2. Zbigniew Dąbrowski /BLUE VELVET/ PL,
 3. Stanisław Kwiatkowski /BŁĘKITNA BRYZA/ PL

grupa 3:

 1. Stanisław „Boguś” Justyński / STREFA CISZY 2 / PL
 2. Roman Miedwiediew / JAZZ / RUS,
 3. Aleksiej Grjadobitow /TIULEN/ RUS

Wójt Gminy Braniewo Pan Tomasz Sielicki nagrodził sterników pucharami. W grupie pozostałych jachtów, tzw. „Open” zwyciężył Pan Rafał Walentynowicz żeglujący na jachcie FENOMEN.

W kategorii jachtów najszybszych bezwzględnie, puchary im. Króla Stefana Batorego, ufundowane przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Marka Gustawa Brzezina zdobyli:

 1. Ryszard Doda / RA / Litwa,
 2. Marian Drabiński / Litwinka 2 / PL
 3. Janusz Rutkowski / IRBIS / PL

Regatom towarzyszyły koncerty szantowe grup „Andrzej Kamrat z Załogą” z Elbląga oraz „Johny Roger- Shanty & Folk” z Gdyni.

Wśród stałych punktów obchodów Dni Nowej Pasłęki były również zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Braniewo. W pięknej scenerii nad rzeką Pasłęką, w sobotni poranek Wójt powitał wszystkich uczestników, po czym wędkarze zajęli swoje miejsca i „zarzucili wędki”. Uwieńczeniem zmagań było wręczenie pucharów wędkarzom z najlepszymi osiągnięciami. Nagrody wręczył Pan Aleksiej Jurewicz Semiencov. Najlepszymi poławiaczami zostali:

 1. miejsce Pan Zbigniew Polakowski
 2. miejsce Pani Halina Rutkowska
 3. miejsce Pan Edward Rutkowski

Aby docenić zaangażowanie i chęć podjęcia rywalizacji wędkarskiej, dodatkowo wójt wręczył medale wg następujących kategorii:

Najstarszy uczestnik zawodów: Pan Edward Rutkowski

Największa złowiona ryba: Pan Zbigniew Polakowski

Najmłodszy uczestnik Dominika Telenga.

Łącznie w zawodach udział wzięło 20 wędkarzy.

W tym samym czasie odbywała się rywalizacja drużyn siatkarskich.  W V Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej uczestniczyło 12 zespołów. Siatkarze zaprezentowali wysoki poziom, dzięki czemu  walka była wyrównana. Wyniki końcowe Turnieju przedstawiają się następująco:

 1. miejsce Jakub Ciunajtis / Norbert Fabisiak
 2. miejsce Krystian Wojtkiewicz / Krzysztof Rawski
 3. miejsce Andrzej Mankow / Bartosz Łukasiak

Wójt pogratulował wszystkim uczestnikom wysokiej formy oraz podziękował za udział w turnieju. Najlepsi gracze zostali wyróżnieni pucharami oraz nagrodami pieniężnymi.

W godzinach popołudniowych rozpoczął się piknik rodzinny, podczas którego zapewniliśmy wiele atrakcji zarówno dzieciom jak i dorosłym. Najmłodsi mogli cieszyć się dmuchanymi placami zabaw oraz kolorowymi straganami.

Coroczna impreza plenerowa przyciąga wielu mieszkańców i gości. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów  i wszystkich, którzy  po raz kolejny przyczynili się do organizacji Dni Nowej Pasłęki oraz Regat Żeglarskich. Wsparcia udzielili: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gmina Braniewo, LOT „Kraina Zalewu Wiślanego” w Elblągu oraz sponsorzy prywatni, tj. Żaglownia APOLLO SAILS Gdańsk, Internetowy Sklep Żeglarski MAZURIA Galiny, Piekarnia WARMIŃSKA Braniewo i MEBLE OKMED Braniewo.

 


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa