KOMUNIKAT

Szanowni Mieszkańcy, z uwagi na trudną sytuację meteorologiczną występującą na terenie Gminy Braniewo, z dniem 30 października 2017r., od godziny 11.00 aż do odwołania zostało ogłoszone pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Gminy Braniewo.

Tomasz Sielicki

Zarządzenie nr 98 w sprawie odwołania ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego z dnia 02.11.2017

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi prosimy o zachowanie ostrożności oraz zgłaszaniu wszelkich zagrożeń pod numery telefonów: 666119960 lub 501674625.

Prosimy o zgłaszanie szód rolniczych pod numer 55 644 03 22, a w infrastrukturze pod numer 55 644 03 11.

WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO WNIOSKU

ZAŁĄCZNIK NR 2 DO WNIOSKU

Październik śmiało możemy nazwać miesiącem Seniorów – 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 17 października obchodziliśmy Dzień Seniora w Braniewie - 20 października natomiast mamy Europejski Dzień Seniora. Tym bardziej miło nam poinformować, że w gminie Braniewo i Frombork powstaną „Kluby Aktywnego Seniora". Inicjatywa ta zrodziła się dzięki projektowi „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych w gminach Braniewo i Frombork" Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Fosa", który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem „Klubu Aktywnego Seniora" jest zorganizowanie przestrzeni na aktywność ludzi starszych, którzy mają chęć działania zarówno na rzecz członków Klubu jak również udział w działaniach wolontariackich. Członkowie Klubów będą mieli okazję do korzystania z różnego rodzaju warsztatów dostosowanych do ich zainteresowań, a przede wszystkim do dobrej zabawy we wspólnym gronie. Kluby powstaną we Fromborku przy Centrum Aktywizacji Społecznej Fundacji „Żółty Szalik" oraz w Żelaznej Górze przy Stowarzyszeniu „Ostoja Warmińska".

Wszystkich chętnych z gminy Braniewo zapraszamy serdecznie na pierwsze spotkanie Klubu Aktywnego Seniora 24 października (wtorek) do siedziby Stowarzyszenia „Ostoja Warmińska" w Żelaznej Górze 41 na godz. 15.30.

Czekamy właśnie na Ciebie!

Osoby zainteresowane, które chciałyby uzyskać więcej informacji na ten temat mogą dzwonić pod nr 506 142 796.

Jolanta Skowroń

Tomasz Sielicki