KOMUNIKAT

Szanowni Mieszkańcy, z uwagi na trudną sytuację meteorologiczną występującą na terenie Gminy Braniewo, z dniem 30 października 2017r., od godziny 11.00 aż do odwołania zostało ogłoszone pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Gminy Braniewo.

Tomasz Sielicki

Zarządzenie nr 98 w sprawie odwołania ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego z dnia 02.11.2017

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi prosimy o zachowanie ostrożności oraz zgłaszaniu wszelkich zagrożeń pod numery telefonów: 666119960 lub 501674625.

Prosimy o zgłaszanie szód rolniczych pod numer 55 644 03 22, a w infrastrukturze pod numer 55 644 03 11.

WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO WNIOSKU

ZAŁĄCZNIK NR 2 DO WNIOSKU

Profesjonalny zespół pracowników, zaangażowanie władz, przychylność Rady Gminy i odrobina szczęścia sprawiły, że wreszcie możemy cieszyć się osiągnięciem zamierzonego celu. Gmina podpisała umowę na dofinansowanie zadania pod nazwą: „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach publicznych Gminy Braniewo poprzez kompleksową termomodernizację budynków Zespołu Szkół w Lipowinie oraz Szkoły Filialnej w Szylenach”.

Prace termomodernizacyjne rozpoczęły się już w lipcu, a zakres robót obejmuje min. ocieplenie obiektów, wymianę okien, drzwi zewnętrznych, montaż oświetlenia energooszczędnego, zastosowanie urządzeń fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych oraz przebudowę systemów grzewczych wraz z wymianą źródła ciepła. Kompleksowo wykonana inwestycja przyczyni się do znacznego obniżenia zapotrzebowania na energię cieplną i elektryczną w naszych szkołach oraz ograniczy emisję szkodliwych substancji do środowiska. Wartość zadania opiewa na kwotę 3 mln. zł.

Tomasz Sielicki