Informuje się, że dn. 31.12.2020 r.(czwartek),
Urząd Gminyw Braniewie będzie czynny do godz. 12:00

W dniu 5.12.2011 około godziny 10.00 anonimowy rozmówca poinformował KP Policji w Braniewie, że w budynku Urzędu Gminy został podłożony ładunek wybuchowy, który znajduje się w wolno stojącej ,,reklamówce''.

Policja natychmiast poinformowała o zaistniałej sytuacji Wójta Gminy Braniewo Tomasza Sielickiego, który zarządził natychmiastową ewakuacje wszystkich urzędników oraz klientów znajdujących się w budynku w bezpieczne miejsce. Przybyli policjanci zabezpieczyli budynek, zamknęli drogi dojazdowe. Ściągnięte zostały jednostki straży pożarnej. Specjalna grupa saperów z policji przystąpiła do przeszukania najbliższej okolicy oraz budynku urzędu.

W wyniku przeszukania pomieszczeń budynku znaleziono ,,reklamówkę,, z ładunkiem, który następnie rozbrojono.

Na szczęście cała zaistniała sytuacja to tylko ćwiczenia.

Po zakończeniu ćwiczeń w sali konferencyjnej urzędu odbyło się podsumowanie. Przedstawiciel policji podziękował Wójtowi oraz pracownikom za sprawne przeprowadzenie ewakuacji z budynku.