Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

 

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/informacje/2016/xx_sesja/.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

W dniu wczorajszym odbyła się XX sesja Rady Gminy Braniewo. Tradycyjnie już w obradach uczestniczyli również sołtysi, kierownicy jednostek współpracujących z gminą, przedstawiciele straży granicznej oraz Komendant Powiatowy Policji w Braniewie insp. Edward Szydłowski. Oprócz stałych uczestników, na wtorkowej sesji mieliśmy wyjątkowego gościa, a był nim nowo powołany Dziekan Dekanatu Braniewskiego ksiądz Leszek Galica.

Wójt wraz z Przewodniczącym Rady Panem Sergiuszem Kaliszukiem i Wiceprzewodniczącą Panią Ewą Kazimierczuk, w imieniu wszystkich zgromadzonych i mieszkańców gminy, złożyli Dziekanowi serdeczne gratulacje z okazji objęcia tak zacnej funkcji.

W szerokim porządku obrad, oprócz uchwał dotyczących bieżących spraw realizowanych w gminie, znalazło się również miejsce na dyskusję o współpracy Gminy Braniewo z Caritasem Archidiecezji Warmińskiej w zakresie pomocy żywnościowej oraz o bezpieczeństwie w powiecie braniewskim.

Ksiądz Dziekan przedstawił zebranym zasady organizowania i przekazywania żywności najuboższym mieszkańcom. W tym miejscu skierował słowa podziękowania w stronę Wójta Tomasza Sielickiego. Podkreślił, że okazane zaangażowanie i pomoc są warunkami dobrej współpracy na rzecz słusznej inicjatywy. Dziekan podziękował także Pani Małgorzacie Wojtas oraz pracownikom GOPS za pomoc w sprawnym przekazaniu żywności mieszkańcom.

Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Braniewie. Przypomniał zebranym, że od niedawna istnieje nowy system zarządzania bezpieczeństwem publicznym w postaci mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Stwarza to  możliwość zgłaszania przez mieszkańców zjawisk, zaburzających poczucie ich bezpieczeństwa. Komendant zachęcał do informowania o niepokojących zjawiskach, których wczesne wykrycie może zapobiec wielu poważnym niebezpieczeństwom i zdarzeniom.

Wójt podziękował gościom za czynne uczestnictwo w sesjach Rady Gminy. Podkreślił, że jest to wyraz dobrze układającej się współpracy – współpracy na rzecz mieszkańców i wspólnego dobra.

 

{gallery}informacje/2016/xx_sesja/{/gallery}


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa