Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA
Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

 

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Ankieta dla mieszkańców Gminy Braniewo

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/informacje/2016/dozynki_powiatowe_2016/.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

 

Tegoroczne gminne święto plonów odbyło się 10 września w Bemowiźnie. Miało nieco inny przebieg niż zwykle, ponieważ połączone było z Dożynkami Powiatowymi. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza święta sprawowana pod przewodnictwem Dziekana Dekanatu Braniewskiego księdza Leszka Galicy. Starostami dożynek byli Pani Danuta Hrycyna, która wraz z mężem prowadzi gospodarstwo w Pęciszewie oraz Pan Leszek Kołakowski, mieszkaniec Braniewa prowadzący gospodarstwo na terenie naszej gminy. To właśnie oni złożyli na ręce księdza dziekana chleb dożynkowy, dziękując za tegoroczne plony.

Po zakończeniu mszy świętej na scenie pojawili się gospodarze tegorocznych dożynek, Wójt Gminy Braniewo Pan Tomasz Sielicki i Wicestarosta Powiatu Braniewskiego Pan Artur Mieczaniec, którzy wraz ze swoimi małżonkami i starostami dożynek, podzielili wszystkich chlebem dożynkowym.

Następnie gospodarze uroczystości przywitali zaproszonych gości m.in. Senatora Pana Jerzego Wcisłę, Radnego Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Pana Jana Bobka, radnych i sołtysów, przedstawicieli sąsiednich samorządów, służby mundurowe, przedstawicieli jednostek współpracujących z Gminą i z Powiatem, przybyłych księży, a przede wszystkim rolników i mieszkańców.

Jednym z najważniejszych punktów dożynek gminnych jest wręczenie „Bursztynowego ziarna”. Jest to tradycja wprowadzona przez Wójta Tomasza Sielickiego, który podczas święta chleba wręcza 3 nagrody: rolnikom, instytucjom oraz przedsiębiorcom, zaangażowanym nie tylko w rozwój własnych gospodarstw i firm, ale także w życie Gminy Braniewo. Z racji tego, że były to również dożynki powiatowe grono laureatów nagród zostało rozszerzone do 5. W tym roku wyróżnieni zostali: Pani Teresa Olczak , Pani Anna Kowalczyk , Pan Wojciech Hołownia, Firma Okmed Sp.J. oraz przedsiębiorstwo Euro-Trans. W imieniu Starosty Powiatu Braniewskiego wręczone zostały również odznaki honorowe Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa”. Następnie przedstawiciel Powiatowej Rady Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Pan Bogdan Pochodaj wręczył wyróżnienia za prace w dziedzinie rolnictwa. Jest nam niezmiernie miło, że doceniony został rolnik z Gminy Braniewo Pan Andrzej Smyk.

Wielu emocji dostarczył konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Pierwsze miejsce i nagrodę główną w postaci zestawu mebli ufundowanych przez firmę OKMED, zajął wieniec wykonany przez mieszkańców sołectwa Łajsy-Pajtuny z Gminy Pieniężno. II miejsce zajęło sołectwo Posady-Kiersiny i III miejsce zajął wieniec zrobiony przez mieszkańców sołectwa Szyleny. Zaangażowanie i ciekawe pomysły zostały wyróznione atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi. Wójt nie zapomniał także o mieszkańcach Bemowizny i Szylen, którym wręczył upominki, w podziekowaniu za przygotowanie dekoracji dożynkowej.

Po oficjalnej części dożynek gospodarze zaprosili wszystkich do biesiadowania, wspólnej zabawy i kosztowania przygotowanego poczęstunku. Najmłodsi malowali buzie i bawili się na przygotowanym placu zabaw. Atmosferę umilały występy lokalnych zespołów ludowych. Na scenie zaprezentowała się również Elizazilee oraz zespół Gentelmens. Największą i najbardziej wyczekiwaną gwiazdą wieczoru był zespół Boys, który pojawił się na scenie tuż po godzinie 20. Frekwencja była ogromna, wszyscy doskonale się bawili. Żeby sympatyczna atmosfera trwała jak najdłużej, gospodarze dożynek zafundowali niespodziankę w postaci występu jeszcze jednego zespołu dico polo Next Dance.

Bez wątpienia tegoroczne dożynki, należy zaliczyć do bardzo udanych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego corocznego święta. Natomiast mieszkańcom gminy, powiatu i wszystkim gościom za liczne przybycie i wspólna zabawę.

Krótka prezentacja laureatów „ Bursztynowego Ziarna”

Pani Teresa Olczak – od 39 lat prowadzi gospodarstwo rolne w Krasnolipiu. Razem z synami uprawiają łącznie 120 ha zbóż i traw. Gospodarstwo utrzymuje się również z produkcji mleka i miodu. Praca przy pokaźnej pasiece uli jest także pasją domowników. Pani Teresa dzieli rolę gospodarza z rolą szczęśliwej mamy i babci.

Pani Anna Kowalczyk – od kilku lat z powodzeniem zajmuje się projektowaniem mody. Jest absolwentką Wydziału Projektowania Graficznego Tkanin Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Zdobyła tam gruntowne przygotowanie do artystycznego wykańczania tkanin. Projektowanie i malowanie od zawsze były jej pasją, a połączenie tych dwóch dziedzin daje wspaniałe rezultaty odzwierciedlone w stworzonych kolekcjach. Owe kolekcje prezentowane są podczas pokazów mody i konkursów piękności. Pani Anna stworzyła kreacje m.in. dla Miss Polski 2004, stroje dla zespołu Ivan i Dlefin – reprezentantów Polski w konkursie piosenki Eurowizji 2005 r.

Pan Wojciech Hołownia – prowadzi gospodarstwo rodzinne w Brzeszczynach wraz z żoną i synem. Łącznie to blisko 600 ha ziemi uprawnej. Znaczna cześć upraw to zboża. Pan Wojciech hoduje także krowy mleczne.

Firma OKMED sp. j. - jest uznanym producentem mebli z 25-lenią tradycją. Misją firmy jest podążanie za najnowszymi trendami branży meblowej oraz oferowanie klientom mebli wysokiej jakości w rozsądnej cenie. OKMED oferuje swoje produkty zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach krajów zachodnioeuropejskich i wschodnich. Firma prężnie się rozwija. Obecnie jest dużym przedsiębiorstwem dysponującym najnowocześniejszym parkiem maszynowym oraz doświadczoną, wysoko wykwalifikowaną kadrą kierowniczą i personelem.

Przedsiębiorstwo EURO-TRANS - firma została założona i rozpoczęła działalność w 1991 roku. Jej właścicielem jest Pan Stanisław Misiura. Od początku główna działalność przedsiębiorstwa opiera się na transporcie międzynarodowym, a także na sprzedaży opału. W miarę rozwoju firma poszerzyła swój zakres działalności o dodatkowe usługi. Obecnie Eurotans prowadzi następujące działalności: międzynarodowy transport drogowy, centrum budowlane „MRÓWKA”, moto-sklep – serwis i wulkanizacja, skład opału i sprzedaż nawozów.

 

{gallery}/informacje/2016/dozynki_powiatowe_2016/{/gallery}


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa