Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA
Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

 

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Ankieta dla mieszkańców Gminy Braniewo

Halina Rutkowska reprezentowała nasz region w Spławikowych Mistrzostwach Polski Kobiet i Młodzieży U-23! — To była wspaniała impreza, bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w takim wydarzeniu — wspomina z uśmiechem na ustach nasza zawodniczka.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 5-7 sierpnia w Oświęcimiu. Brało w nich udział 51 najlepszych pań z całego kraju. Pani Halina reprezentowała okręg elbląski, po tym jak w czerwcu wygrała Spławikowe Mistrzostwa Okręgu PZW Elbląg. Tym razem najlepsze zawodniczki łowiły w Kanale Dwory. Miały na to po cztery godziny każdego dnia.

— To bardzo trudny teren do łowienia — mówi pani Halina. — Kanał Dwory należy do jednych z najtrudniejszych łowisk w naszym kraju. Ryby są tu bardzo płochliwe. Stanowiska, które wylosowałam miały kamienne brzegi, co także nie ułatwiało zadania. Pierwszego dnia padał deszcz i było zimno, drugiego było słonecznie, ale deszczowo. W sobotę udało mi się złowić 370 gram, dzień później tylko 150. To głownie bardzo drobne płotki i uklejki. Ryba mi nie dopisała, mimo to nie poddawałam się i trochę udało mi się złowić.

Pani Halina wyjeżdżając na Mistrzostwa Polski nie nastawiała się na konkretne miejsce. Cieszyła się, że może rywalizować z najlepszymi i uczestniczyć w takiej imprezie. Ostatecznie zajęła 45 miejsce.

— Impreza była wspaniała — dodaje pani Halina. — Jestem zachwycona, że mogłam w niej uczestniczyć. To dla mnie bardzo cenne doświadczenie. Miałam okazję podpatrzyć jak wędkują najlepsi z całej Polski, jakiego sprzętu używają i jakie mają patenty na zwycięstwo. Dziękuję za wsparcie firmie Perig, wójtowi gminy Braniewo, Kołu PZW nr 10 oraz sklepowi wędkarskiemu T-Baits oraz firmie Venire — mówi pani Halina. — Bez ich pomocy mój wyjazd na Mistrzostwa Polski nie doszedłby do skutku.

Pani Halina wędkuje od dziecka. Pasją zaraził ją tata, a także brat. Wędkuje także mąż naszej zawodniczki, pan Edward, który jest nie tylko jej trenerem, ale i najwierniejszym kibicem. To on pojechał z żoną na mistrzostwa. W lokalnych zawodach wędkarskich pani Halina startuje od lat. Jest wielokrotną mistrzynią w kategorii kobiet tutejszego koła.

źródło: braniewiak.pl


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa