Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA
Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

 

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Ankieta dla mieszkańców Gminy Braniewo

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/informacje/2016/dni_nowej_pasleki_2016/Zawody_Wedkarskie.

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/informacje/2016/dni_nowej_pasleki_2016/III_Turniej_Plazowej_Pilki_Siatkowej.

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/informacje/2016/dni_nowej_pasleki_2016/Regaty_im._Jarka_Rabalskiego.

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/informacje/2016/dni_nowej_pasleki_2016/Prezentacja_Szlaku_Wodnego_im._Krola_Stefana_Batorego.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Tradycji stało się zadość. Kolejne Dni Nowej Pasłęki już za nami. W tym roku odbyły się w dniach 29-31 lipca, jak zwykle w połączeniu z Międzynarodowymi Regatami Żeglarskimi im. Jarka Rąbalskiego. Po raz kolejny Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin objął swoim patronatem tegoroczne święto i z przyjemnością odwiedził Nową Pasłękę. Wśród gości byli również: Senator RP Pan Jerzy Wcisła, Starosta Powiatu Braniewskiego Pan Leszek Dziąg, Przewodniczący Rady Gminy Braniewo Pan Sergiusz Kaliszuk, samorządowcy z sąsiednich gmin oraz przedstawiciele służb mundurowych.

W piątkowe popołudnie powitaliśmy pierwsze załogi żeglarskie, które przybiły do przystani żeglarskiej Nowej Pasłęce. Punktualnie o godzinie 21:00 nastąpiło uroczyste wciągnięcie bandery na flagsztok. Dalsza część wieczoru upłynęła w klimacie muzyki szantowej. Wspólne śpiewanie żeglarskich piosenek wprowadziło nastrój odprężenia przed sobotnim startem w regatach.

Następny dzień uroczystości rozpoczął się bardzo wcześnie, szczególnie dla wędkarzy, którzy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Braniewo. W pięknej scenerii nad rzeką Pasłęką Wójt powitał wszystkich uczestników, po czym wędkarze zajęli swoje miejsca i „zarzucili wędki”. Uwieńczeniem zmagań wędkarskich było wręczenie pucharu dla wędkarza z najlepszym osiągnięciem.

Poniżej prezentujemy ostateczne wyniki zawodów wędkarskich:

I. miejsce Zbigniew Polakowski 4950 punktów
II. miejsce Paweł Markiewicz 3280 punktów
III. miejsce Maciej Maciejewski 2840 punktów
IV. miejsce Krzysztof Dzięgielewski 2830 punktów
V. miejsce Piotr Jankiewicz 2380 punktów
VI. miejsce Halina Rutkowska 1650 punktów
VII. miejsce Stanisław Kopyciński 1250 punktów
VIII. miejsce Julian Klimaszewski i Edward Rutkowski 1170 punktów
X. miejsce Antoni Gdowik 860 punktów
XI. miejsce Jakubowski Leszek 780 punktów
XII. miejsce Władysław Wierciński 600 punktów

Zgodnie z dalszą częścią programu obchodów Dni Nowej Pasłęki rozpoczął się III Turniej Siatkowej Piłki Plażowej. Do rywalizacji sportowej zgłosiło się 10 drużyn. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom siatkarski, dzięki czemu walka była wyrównana i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki końcowe rozgrywek. W tym miejscu kierujemy serdeczne podziękowania w stronę Pana Zenona Kuka, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem turnieju.

Wyniki końcowe III Turnieju Siatkowej Piłki Plażowej przedstawiają się następująco:

I. miejsce Zespół Marcin Miąsko- Marcin Radziewicz
II. miejsce Zespół Mateusz Kurek- Przemysław Bakun
III. miejsce Zespół Patryk Ciunajtis – Jakub Ciunajtis
IV. miejsce Zespół Wojciech Sagatowski – Rafał Buczyński
V. miejsce Zespół Olga Klein – Artur Klein
VI. miejsce Zespół Sebastian Miąsko – Jakub Goerick
VII. miejsce Zespół Daniel Iwaszko – Mateusz Olszewski
VIII. miejsce Zespół Adam Miąsko – Robert Gigiel
IX. miejsce Zespół Anna Strehlau – Tomasz Kantowicz
X. miejsce Zespół Marcin Kędziora – Adam Morawski

Wójt serdecznie pogratulował wszystkim uczestnikom wysokiej formy oraz podziękował za udział w turnieju. Najlepsi gracze zostali wyróżnieni nagrodami pieniężnymi.

Równolegle do rozgrywek siatkarskich odbyło się uroczyste otwarcie Regat. Wójt Gminy Tomasz Sielicki wraz z Komandorem Yacht Clubu Zalew Wiślany Panem Andrzejem Włodarczykiem przywitali uczestników, organizatorów, sponsorów oraz przybyłych gości. Niezawodnie od kilku lat zmagania żeglarzy wspierane są przez: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Urząd Gminy Braniewo oraz Starostowe Powiatowe w Braniewie. Indywidualnie pomoc okazali również: Żaglownia Apollo Sails, Pan Leszek Dziąg, Pan Wojciech Hołownia i Pan Roman Putała. Dzięki temu wsparciu regaty żeglarskie miały atrakcyjną oprawę, a uczestnicy otrzymali równie atrakcyjne nagrody.

W regatach udział wzięło 16 jednostek jachtowych. Jak co roku, nie zabrakło wśród nich reprezentantów Obwodu Kaliningradzkiego. Po odprawie sterników nastąpiło wyjście jachtów z portu i start wyścigów. Pod czujnym okiem sędziów Pana Pawła Karpowicza oraz Pana Tadeusza Karpowicza jednostki i ich ekipy rywalizowały ze sobą na wodach Zalewu Wiślanego. Obserwatorzy regat doskonale się bawili z niecierpliwością oczekując powrotu swoich faworytów do portu. Wójt Gminy w ramach podziękowania zaprosił sponsorów i pozostałych gości w rejs po Zalewie Wiślanym, podczas którego mogli podziwiać piękną okolicę oraz trwające regaty żeglarskie.

Wyniki regat przedstawiają się następująco:

W pierwszym biegu w poszczególnych grupach KWR zwyciężyły załogi:

Grupa I – jachtu NEOPROFIL pod kpt. Piotrem Adamowiczem
Grupa II – jachtu VEGA pod kpt. Siergiejem Zhadobko (Rosja)
Grupa III – jachtu APOLLO SAILS 2 EASY pod kpt. Tomaszem Makowskim


W drugim biegu zwyciężyły załogi:

Grupa I – jachtu NEOPROFIL pod kpt. Piotrem Adamowiczem
Grupa II – jachtu VEGA pod kpt. Siergiejem Zhadobko (Rosja)
Grupa III – jachtu APOLLO SAILS 2 EASY pod kpt. Tomaszem Makowskim


W biegu trzecim zwyciężyły załogi:

Grupa I – jachtu NEOPROFIL pod kpt. Piotrem Adamowiczem
Grupa II – jachtu PALOMINO pod kpt. Markiem Nienadowskim
Grupa III – jachtu APOLLO SAILS 2 EASY pod kpt. Tomaszem Makowskim


Triumfatorami w klasyfikacji generalnej zostali:

Grupa I – załoga jachtu NEOPROFIL
Grupa II – załoga jachtu VEGA
Grupa III – załoga jachtu APOLLO SAILS 2 EASY

Puchary im. Króla Stefana Batorego przyznane w pierwszym biegu ufundowane zostały przez Marszałka Województwa Pana Gustawa Marka Brzezina. Zwycięzców drugiego biegu nagrodził Wójt Tomasz Sielicki. W trzecim biegu zwycięzcom przyznane zostały szczególne trofea, puchary im. Henryka Mrozińskiego, długoletniego przyjaciela żeglarzy oraz inicjatora wielu przedsięwzięć prowadzących do rozwoju sportów wodnych w naszej okolicy.

W klasyfikacji generalnej uhonorowano pucharami memoriałowymi im. Jarka Rąbalskiego załogi trzech jachtów w każdej grupie. Trzy najlepsze jachty w Grupie I KWR nagrodzone zostały pucharami ufundowanymi przez Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Trójkę triumfatorów w Grupie II, wyróżniono pucharami ufundowanymi przez Starostę Braniewskiego, Pana Leszka Dziąga. Trzy najlepsze jachty w Grupie III obdarował pucharami fundator – Wójt Gminy Braniewo Pan Tomasz Sielicki.

Wyróżnienie specjalne otrzymała żeńska załoga jachtu KAPKA. Nagrodę ufundował i wręczył Senator RP Pan Jerzy Wcisła.

W dalszej części obchodów Dni Nowej Pasłęki odbyła się konferencja pt.: „Szlak Wodny im. Króla Stefana Batorego”, zorganizowana przez przedstawicieli Biura Regionalnego w Elblągu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Prezentacji dokonała Pani Renata Czymbor. Uczestnicy zapoznali się z historią rozwoju żeglarstwa na Zalewie Wiślanym. Głos zabrał również Senator RP Pan Jerzy Wcisła, który związany jest z tematem od wielu lat. Przedstawił zebranym bieżące informacje dotyczące rozwoju dróg wodnych na Zalewie. Konferencja i obiad dla zaproszonych gości odbyły się w smażalni ryb nad Zalewem Wiślanym.

W godzinach popołudniowych rozpoczął się piknik rodzinny, podczas którego zapewniliśmy wiele atrakcji zarówno dzieciom jak i dorosłym. Najmłodsi mogli cieszyć się dmuchanymi placami zabaw oraz kolorowymi straganami. Odbyły się także konkursy z nagrodami, które poprowadził zespół Kaczki z Nowej Paczki. Mimo zawirowań pogodowych wszyscy świetnie się bawili w miłej, rodzinnej atmosferze.

Uwieńczeniem obchodów Dni Nowej Pasłęki były koncerty zaproszonych gwiazd oraz zabawa taneczna. Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół Kaczki z Nowej Paczki, prezentujący piosenki w stylu kabaretowym. Tuż po nim na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru –Andrea Lattari, który wprowadził wyjątkowy klimat wyśpiewując największe włoskie przeboje.

Dni Nowej Pasłęki wpisały się już w tradycję Gminy Braniewo. Coroczna impreza plenerowa przyciąga wielu mieszkańców i gości. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów i wszystkich, którzy po raz kolejny przyczynili się do organizacji naszej wspólnej imprezy.

 

Zawody Wędkarskie

{gallery}/informacje/2016/dni_nowej_pasleki_2016/Zawody_Wedkarskie{/gallery}

 

 

III Turniej Plażowej Piłki Siatkowej

{gallery}/informacje/2016/dni_nowej_pasleki_2016/III_Turniej_Plazowej_Pilki_Siatkowej{/gallery}

 

 

Regaty im. Jarka Rąbalskiego

{gallery}/informacje/2016/dni_nowej_pasleki_2016/Regaty_im._Jarka_Rabalskiego{/gallery}

 

 

Prezentacja Szlaku Wodnego im. Króla Stefana Batorego

{gallery}/informacje/2016/dni_nowej_pasleki_2016/Prezentacja_Szlaku_Wodnego_im._Krola_Stefana_Batorego{/gallery}


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa