Informuje się, że dn. 31.12.2020 r.(czwartek),
Urząd Gminyw Braniewie będzie czynny do godz. 12:00

SZANOWNI PAŃSTWO

Gmina Braniewo przystąpiła do pilotażowego programu segregacji śmieci. W miesiącu listopadzie i grudniu 2011 r. planuje się wdrażanie systemu opartego na selektywnej zbiórce odpadów w specjalnych kolorowych pojemnikach i workach, których podział występować będzie w następujących układzie :

- worek niebieski - papier

- worek żółty – plastik i puszki

- worek zielony- szkło.

Segregacja u źródła to selekcja odpadów prowadzona w gospodarstwach domowych. Jest to jedna z metod ograniczenia ilości odpadów podlegających utylizacji przez odzysk surowców nadających się do ponownego użytku lub przetworzenia i wykorzystania przy produkcji nowych materiałów (recykling).

Przedsiębiorstwo wywozowe odbierze worki od mieszkańców gminy zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. W przeddzień zbiórki pełne i zamknięte worki należy wystawić przed płot posesji lub koło pojemników na odpady zmieszane a w dniu zbiórki będą one zabrane przez pracowników firmy wywozowej.