Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA
Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

 

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Ankieta dla mieszkańców Gminy Braniewo

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/informacje/2016/dzien_soltysa.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

W miniony piątek odbyła się XV Sesja Rady Gminy Braniewo, która w tym roku wyjątkowo zbiegła się z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa, przypadającymi 11 marca. Wójt oraz Rada Gminy pomimo realizacji obszernego porządku obrad sesji, nie zapomnieli o gospodarzach naszych wsi.

Przewodniczący Rady Sergiusz Kaliszuk wraz z Wójtem Tomaszem Sielickim złożyli wszystkim Sołtysom życzenia zdrowia, pomyślności oraz wytrwałości w pełnieniu swoich funkcji. Podziękowali również za wzorową współpracę w realizacji przedsięwzięć na rzecz mieszkańców oraz za aktywne uczestnictwo w Sesjach Rady Gminy.

Wójt zaznaczył, że Sołtys pełni bardzo ważną rolę, choć często niedocenianą. Nikt, tak jak on nie zna mieszkańców poszczególnych sołectw, ich problemów oraz potrzeb. Podkreślił, że większość Sołtysów w Gminie Braniewo pełni swoją funkcję od wielu lat, co świadczy o ogromnym zaufaniu lokalnej społeczności.

Po słowach podziękowania i uznania miłym akcentem, uhonorowaniem codziennego trudu, zaangażowania i pracy na rzecz swoich sołectw było wręczenie Sołtysom drobnych upominków.

W dalszej części obrad zgromadzeni mieli okazję poznać kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Braniewie Pana Tomasza Kurlenda, który przedstawił bieżące zagadnienia związane ze wspieraniem rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich poprzez realizację dopłat dla rolników.

Mogliśmy również wysłuchać Przewodniczącej Powiatowej Rady Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Braniewie Pani Anny Surowiec, która wyjaśniła z czym związane są projekty przepisów rządowych dotyczących obrotu gruntami rolnymi.

Dalsza część obrad przebiegła bardzo pracowicie. Radni podjęli szereg uchwał związanych z bieżącą działalnością Gminy.

 

{gallery}informacje/2016/dzien_soltysa{/gallery}


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa