Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA

Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

 STAWKI ZA ODPADY 2021

Złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego w formie dokumentu elektroicznego będzie możliwe do dnia 26 lipca 2021 r.

 

Podsumowanie XXV edycji konkursu „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś”

 

Wczoraj w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się podsumowanie XXV edycji konkursu „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś”, na którym był obecny Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus wraz z przedstawicielami miejscowości Podleśne i Żelazna Góra.
Rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejszą wieś z terenu gmin należących do Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich związane jest z pozytywnymi efektami wspólnej pracy wszystkich mieszkańców wsi, których działania wpływają na poprawę stanu ekologicznego i estetycznego wsi należącej do gminy będącej członkiem Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich.
Jak wspominaliśmy 4 października br. udział w konkursie brały trzy miejscowości z naszej gminy (Podleśne, Ułowo i Żelazna Góra). Spośród trzech zakwalifikowały się dwie i to właśnie dziś otrzymały one nagrodę finansową, mowa tu o miejscowości Podleśne, która zajęła 14 miejsce za co otrzymała nagrodę w wysokości 2 000 zł, zaś miejscowość Żelazna Góra, która zajęła 17 miejsce otrzyma nagrodę w wsokości 750 zł.
Organizatorem konkursu był Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Organizatorzy serdecznie podziękowali i pogratulowali wszystkim wysiłku i pracy włożonej w poprawę estetyki wsi.
W konkursie bowiem oceniany był ogólny wygląd, ład i porządek w tym stan chodników i dróg komunikacyjnych do zagród, stan ogrodzeń czy czystość posesji. Jednocześnie oceniano dbałość o stan budynków w tym użyteczności publicznej oraz ochronę, pielęgnację i kształtowanie środowiska. Ostatecznie I miejsce i nagrodę otrzymała wieś Biesowo gm. Biskupiec.
Serdecznie gratulujemy zapału i cierpliwości, a także dziękujemy za włożoną ciężką pracę na rzecz sołectwa. Wiemy, że nie raz było pod górkę, ale częściej z górki… przecież jakoś ten życiowy wóz ciągniemy – dziękujemy Wam serdecznie !

JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa