Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA
Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

 

W dniu 5 listopada 2021 r. przyjmowanie wnioskow dowodowych odbywać się będzie do godziny 11:30.

W dniu wczorajszym w Urzędzie Gminy Braniewo gościliśmy szanownych Jubilatów 50–lecia pożycia małżeńskiego Państwo Marię i Jerzego Hebda, Janinę i Witolda Michałowskich, Teresę i Czesława Sawickich oraz Annę i Tadeusza Szumiło.

 

Pan Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus złożył Jubilatom najserdeczniejsze życzenia z okazji Złotych Godów i pogratulował im wytrwałości w związku. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, w chorobie i w zdrowiu. Młodzi ludzie potrzebują takich wzorów do naśladowania.
 
Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed 50–ciu laty rodziny doceniony został również przez władze państwowe, dowodem czego są przyznane przez Prezydenta RP specjalne odznaczenia - medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus. Ponadto odczytał i wręczył listy gratulacyjne od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Wójta Gminy Braniewo. Pary otrzymały również miły upominek i kwiaty.
 
Po uroczystym wręczeniu odznaczeń, był czas na wspólne zdjęcia oraz poczęstunek, przy którym rozmawiano o życiu, a Jubilaci powracając na chwilę wspomnieniami do przysięgi małżeńskiej i wspólnie przeżytych lat, nie kryli prawdziwych emocji i wzruszeń.
 
Pół wieku wspólnego życia …. - to doprawdy długo, większość z nas nie przeżyła jeszcze takiego okresu czasu. Jak wiele wytrwałości, poświęcenia, cierpliwości i przede wszystkim miłości potrzeba na zgodne i wieloletnie pożycie, wiedzą nasi Dostojni Jubilaci. Miło widzieć Ich uśmiechnięte twarze i spojrzenia ciepłe jak 50 lat temu.
 
Uroczystość umiliła gra na akordeonie i śpiew Pana Dariusza Wileńskiego.
 
Szanownym Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych jubileuszy w zdrowiu, szczęściu i miłości !!!

JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa