Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

STAWKI ZA ODPADY 2021

Sołtys jako jednostka pomocnicza samorządu terytorialnego na szczeblu gminy jest organem, który ma jedną z najdłuższych tradycji w polskiej historii. Od samego początku swego istnienia zajmował znaczącą rolę w życiu wiejskich społeczności, będąc lokalnym liderem oraz instytucją łączącą obywateli z władzą.

Aktywny i kreatywny sołtys jest czynnikiem pobudzającym aktywność obywatelską w lokalnych społecznościach. Dlatego tak ważna w stymulowaniu społecznej aktywności jest świadomość mieszkańców, jakie miejsce w administracji publicznej zajmuje sołtys.
Aby wyróżnić ciężką pracę sołtysa, Gazeta Olsztyńska zorganizowała plebiscyt na SuperSołtysa powiatu braniewskiego. Na zaproszenie redakcji osobiście pojawił się Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus, który wręczył nagrody dla sołtysów, którzy stanęli na podium. Wśród trzech miejsc - II i III miejsce należało do sołtysów z naszej gminy (II miejsce Iwona Błażejewska, sołtys sołectwa Lipowina, III miejsce - Łukasz Galiński, sołtys sołectwa Krasnolipie) - brawo!
Statuetkę Złotego Sołtysa, już drugi rok z rzędu, zdobyła Edyta Wróblewska z Pakosz (powiat braniewski, gmina Pieniężno) - serdecznie Pani gratulujemy!
Niżej możemy przeczytać pełny artykuł o tym wydarzeniu:

oraz obejrzeć wideorelację z tego dnia:

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini