Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA

Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

 

STAWKI ZA ODPADY 2021

Takie nowiny to my uwielbiamy !

Wśród 13 miejscowości z województwa Warmińsko-Mazurskiego, udało się zakwalifikować miejscowość Żelazna Góra do listy rankingowej zadań własnych gmin z punktacją i rekomendowaną kwotą pomocy finansowej w ramach konkursu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” w 2020 roku.

Kwota otrzymanej dotacji wynosi niecałe 20 tyś złotych !

W ramach zadania postawiona zostanie wiata rekreacyjna wraz z wyposażeniem, w skład której wchodzić będzie 2 szt. ławostołów, rozkładana markiza w kasecie, na dachu zainstalowany będzie pakiet paneli słonecznych wraz z akumulatorem oraz zestaw oświetlenia ledowego wiaty.

Niezwykła wiata rekreacyjna powstanie z inspiracji mieszkańców Żelaznej Góry oraz zostanie zaprojektowana tak, by w jak najlepszy sposób im służyć m.in. do sąsiedzkich spotkań, organizacji imprez kulturalno-rekreacyjnych a także odpoczynku wśród zieleni.

Stworzenie przyjaznego miejsca rekreacyjnego wpłynie na poprawę estetyki miejscowości i podkreśli uroki przepięknego krajobrazu wiejskiego. Będzie miała wpływ na rozwój wspólnoty lokalnej przez stworzenie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom, gościom, turystom i naturze oraz podniesie prestiż wsi i jej aktywności poprzez utworzenie miejsca wypoczynkowo-rekreacyjnego.

Planowanie tego zadania było dla mieszkańców Żelaznej Góry wielką przyjemnością – z pewnością uda się w praktyce wykorzystać ekologiczne, nowoczesne oraz funkcjonalne rozwiązania.


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa