Informujemy, iż w dniach 10-14.08.2020 Urząd Gminy Braniewo będzie czynny do godz. 13:30.

Takie nowiny to my uwielbiamy !

Wśród 13 miejscowości z województwa Warmińsko-Mazurskiego, udało się zakwalifikować miejscowość Żelazna Góra do listy rankingowej zadań własnych gmin z punktacją i rekomendowaną kwotą pomocy finansowej w ramach konkursu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” w 2020 roku.

Kwota otrzymanej dotacji wynosi niecałe 20 tyś złotych !

W ramach zadania postawiona zostanie wiata rekreacyjna wraz z wyposażeniem, w skład której wchodzić będzie 2 szt. ławostołów, rozkładana markiza w kasecie, na dachu zainstalowany będzie pakiet paneli słonecznych wraz z akumulatorem oraz zestaw oświetlenia ledowego wiaty.

Niezwykła wiata rekreacyjna powstanie z inspiracji mieszkańców Żelaznej Góry oraz zostanie zaprojektowana tak, by w jak najlepszy sposób im służyć m.in. do sąsiedzkich spotkań, organizacji imprez kulturalno-rekreacyjnych a także odpoczynku wśród zieleni.

Stworzenie przyjaznego miejsca rekreacyjnego wpłynie na poprawę estetyki miejscowości i podkreśli uroki przepięknego krajobrazu wiejskiego. Będzie miała wpływ na rozwój wspólnoty lokalnej przez stworzenie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom, gościom, turystom i naturze oraz podniesie prestiż wsi i jej aktywności poprzez utworzenie miejsca wypoczynkowo-rekreacyjnego.

Planowanie tego zadania było dla mieszkańców Żelaznej Góry wielką przyjemnością – z pewnością uda się w praktyce wykorzystać ekologiczne, nowoczesne oraz funkcjonalne rozwiązania.