Informujemy, iż w dniach 10-14.08.2020 Urząd Gminy Braniewo będzie czynny do godz. 13:30.

5 lutego 2020 roku w Spichlerzu Mariackim w Braniewie odbyła się narada podsumowująca działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie w roku 2019. Gminę Braniewo w spotkaniu reprezentował Wójt Gminy Braniewo Pan Jakub Bornus.

Zaproszonych gości powitał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko. Podczas podsumowania Komendant Powiatowy PSP w Braniewie dokonał prezentacji zadań służbowych realizowanych w minionym roku 2019 przez strażaków PSP. Podsumowanie to okazja do zwrócenia uwagi na zagrożenia, potrzeby sprzętowe oraz kierunki rozwoju pożarnictwa zarówno tego zawodowego jak również ochotniczego.

W trakcie odprawy bryg. Zbigniew Januszko złożył podziękowania dla władz powiatu oraz przedstawicieli miast i gmin za wsparcie udzielane komendzie powiatowej PSP w Braniewie oraz inwestowanie w rozwój ruchu pożarnictwa ochotniczego.

W roku 2019 odnotowano na terenie powiatu braniewskiego 956 zdarzeń, w których uczestniczyli strażacy. W akacjach ratowniczych uczestniczą zarówno strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy są wspierani przez strażaków ochotników oraz strażaków Wojskowej Straży Pożarnej.

Oprócz działalności typowo ratowniczej strażacy realizują ćwiczenia, szkolenia, pokazy oraz włączają się imprezy organizowane na terenie miasta i powiatu. Tego typu przedsięwzięcia to również ważny element związany z promowaniem pożarnictwa, doskonaleniem technik, rzemiosła ratowniczego oraz szeroko rozumianej profilaktyki.

Warto podkreślić, że w roku minionym zakupiono dwa nowe pojazdy pożarnicze dedykowane dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Braniewie oraz Lipowinie. To kolejne nowe jednostki sprzętowe, które będą służyły bezpieczeństwu mieszkańców powiatu braniewskiego.