Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Wczoraj w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Braniewie odbyło się spotkanie Zarządu i członków Klubu HDK PCK "Kropelka"

Spotkanie było idealną okazją do wręczenia upominków ufundowanych przez Wójta Gminy Braniewo Pana Jakuba Bornusa, Starostę Powiatu Braniewskiego Pana Karola Motyki oraz Burmistrza Miasta Braniewa Pana Tomasza Sielickiego a także wręczenia odznaczeń "Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi".

W imieniu Wójta Gminy Braniewo, w spotkaniu uczestniczył oddelegowany pracownik Urzędu.

Bardzo się cieszymy, że grupa krwiodawców została udekorowana tym zaszczytnym odznaczeniem! Bardzo wszystkim dziękujemy za poświęcenie i dzielenie się częścią siebie z potrzebującymi!

Jeszcze raz życzymy, aby Państwa poświęcenie było zawsze doceniane i budziło szacunek oraz wdzięczność społeczeństwa, a Wam przynosiło nieustającą dumę i satysfakcję.