Zgodnie z Zarządzeniem NR 29/VIII/2020 Wójta Gminy Braniewo z dn. 25 maja 2020 r., informuje się, że dn. 12.06.2020 r.(piątek), Urząd Gminy Braniewo będzie nieczynny.

Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

W dniu 29 października 2019 r. w Urzędzie Gminy Braniewo Wójt Pan Jakub Bornus gościł dwie pary Jubilatów 50-lecia pożycia małżeńskiego: Państwo Stanisławę i Władysława Wasiak oraz Stanisławę i Jerzego Wenta.

Wójt wręczył Jubilatom medale za 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę. Ponadto Jubilaci otrzymali list gratulacyjny, kwiaty i miły upominek. Pan Wójt złożył parom najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i dalszych lat życia w zdrowiu i miłości. Jubilaci nie kryli wzruszenia.

Państwo Stanisława i Władysław Wasiak od początku małżeństwa mieszkają w Cielętniku. Pani Stanisława przyjechała na te tereny z Wileńszczyzny, natomiast Pan Władysław przyjechał z Elbląga do swojego wuja.Oboje pracowali zawodowo w PGR Ułowo. Doczekali się 3 dzieci i 10 wnucząt.

Państwo Stanisława i Jerzy Wenta mieszkają w miejscowości Rogity. Poznali się w Braniewie w kawiarni „Santos”. Pani Stanisława pochodzi z miejscowości Podleśna, natomiast Pan Jerzy pochodzi z Kaszub a do Braniewa przyjechał służyć w wojsku. Po ślubie para zamieszkała w miejscowości Podleśne. W 1977 roku Państwo Wenta zakupili ziemię w miejscowości Rogity, gdzie prowadzili gospodarstwo rolne. Doczekali się 6 dzieci i 6 wnucząt.

Szanownym Jubilatom serdecznie gratulujemy !!!