Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 200 00300

 

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

 

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

W dniu 29 października 2019 r. w Urzędzie Gminy Braniewo Wójt Pan Jakub Bornus gościł dwie pary Jubilatów 50-lecia pożycia małżeńskiego: Państwo Stanisławę i Władysława Wasiak oraz Stanisławę i Jerzego Wenta.

Wójt wręczył Jubilatom medale za 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę. Ponadto Jubilaci otrzymali list gratulacyjny, kwiaty i miły upominek. Pan Wójt złożył parom najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i dalszych lat życia w zdrowiu i miłości. Jubilaci nie kryli wzruszenia.

Państwo Stanisława i Władysław Wasiak od początku małżeństwa mieszkają w Cielętniku. Pani Stanisława przyjechała na te tereny z Wileńszczyzny, natomiast Pan Władysław przyjechał z Elbląga do swojego wuja.Oboje pracowali zawodowo w PGR Ułowo. Doczekali się 3 dzieci i 10 wnucząt.

Państwo Stanisława i Jerzy Wenta mieszkają w miejscowości Rogity. Poznali się w Braniewie w kawiarni „Santos”. Pani Stanisława pochodzi z miejscowości Podleśna, natomiast Pan Jerzy pochodzi z Kaszub a do Braniewa przyjechał służyć w wojsku. Po ślubie para zamieszkała w miejscowości Podleśne. W 1977 roku Państwo Wenta zakupili ziemię w miejscowości Rogity, gdzie prowadzili gospodarstwo rolne. Doczekali się 6 dzieci i 6 wnucząt.

Szanownym Jubilatom serdecznie gratulujemy !!!JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

warmiamazury

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa