Ochotnicza Straż Pożarna w Lipowinie w dniu dzisiejszym hucznie przywitała nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy, który został oficjalnie oddany w ręce ochotników.

Całe wydarzenie przybrało formę uroczystego apelu.

Prezes OSP Lipowina przywitał wszystkich gości, podziękował za trud i determinacje, które towarzyszyły przy zdobyciu funduszy na zakup nowego wozu.

Prezes Ryszard Mieczkowski wraz z Naczelnikiem Henrykiem Wierzbickim wręczył podziękowania dla osób, które przyczyniły się do zakupu wozu, byli to bryg. Zbigniew Januszko, mł. bryg. Ireneusz Scibiorek, dh Tomasz Sielicki oraz dh Jakub Bornus.

Teraz można być spokojnym - UDAŁO SIĘ, wóz już zasilił jednostkę i zaczął służbę.

Wśród zaproszonym gości pojawili się m.in. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie dh Tomasz SIelicki, Starosta Powiatu Braniewskiego Karol Motyka, Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus, Komendant Powiatowy Policji w Braniewie nadkom. Tadeusz Telenga, Przedstawiciel Straży Granicznej Bartłomiej Stogowski, Komendant Gminny ZOSP RP w Braniewie dh Zdzisław Piegdoń, Prezes PERiG Robert Mirkowski oraz Dh Wincenty Przyborowski.

Impreza nie nabrała by takiego rozmachu gdyby nie sponsorzy dzisiejszej okoliczności, byli to m.in. Krystyna Jastrzębska, Zygmunt Wajdlejt, Firma Danex, Przedstawiciel Salonu Orange w Braniewie Krystian Ostrowski, Hydro-Molki, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spódzielczy z Braniewa, Lokalna Grupa Rybacka, Firma Perig, Radni oraz Sołtys, a także Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus, który również wspomógł inicjatywe - w imieniu strażaków ochotników - serdecznie dziękujemy.

Mamy powód do dumy, mianowicie jako gmina, która posiada trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, posiada trzy nowe wozy, które w ciągu ostatnich trzech lat trafiały właśnie do Gminy Braniewo (2017 - OSP Żelazna Góra, 2018 - OSP Gronowo, 2019 OSP Lipowina).

A to wszystko dzięki naszym włodarzom !