Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Lipowinie w dniu dzisiejszym hucznie przywitała nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy, który został oficjalnie oddany w ręce ochotników.

Całe wydarzenie przybrało formę uroczystego apelu.

Prezes OSP Lipowina przywitał wszystkich gości, podziękował za trud i determinacje, które towarzyszyły przy zdobyciu funduszy na zakup nowego wozu.

Prezes Ryszard Mieczkowski wraz z Naczelnikiem Henrykiem Wierzbickim wręczył podziękowania dla osób, które przyczyniły się do zakupu wozu, byli to bryg. Zbigniew Januszko, mł. bryg. Ireneusz Scibiorek, dh Tomasz Sielicki oraz dh Jakub Bornus.

Teraz można być spokojnym - UDAŁO SIĘ, wóz już zasilił jednostkę i zaczął służbę.

Wśród zaproszonym gości pojawili się m.in. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie dh Tomasz SIelicki, Starosta Powiatu Braniewskiego Karol Motyka, Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus, Komendant Powiatowy Policji w Braniewie nadkom. Tadeusz Telenga, Przedstawiciel Straży Granicznej Bartłomiej Stogowski, Komendant Gminny ZOSP RP w Braniewie dh Zdzisław Piegdoń, Prezes PERiG Robert Mirkowski oraz Dh Wincenty Przyborowski. 

Impreza nie nabrała by takiego rozmachu gdyby nie sponsorzy dzisiejszej okoliczności, byli to m.in. Krystyna Jastrzębska, Zygmunt Wajdlejt, Firma Danex, Przedstawiciel Salonu Orange w Braniewie Krystian Ostrowski, Hydro-Molki, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spódzielczy z Braniewa, Lokalna Grupa Rybacka, Firma Perig, Radni oraz Sołtys, a także Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus, który również wspomógł inicjatywe - w imieniu strażaków ochotników - serdecznie dziękujemy.

Mamy powód do dumy, mianowicie jako gmina, która posiada trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, posiada trzy nowe wozy, które w ciągu ostatnich trzech lat trafiały właśnie do Gminy Braniewo (2017 - OSP Żelazna Góra, 2018 - OSP Gronowo, 2019 OSP Lipowina).

A to wszystko dzięki naszym włodarzom !JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

warmiamazury

Rada Seniorów Gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa