Wyniki drugiego raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły występowanie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

- kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

W związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 507 Braniewo - Pieniężno, na odcinku Braniewo-Wola Lipowska, wykonawca zadania, firma STRABAG Sp. z o.o. informuje, iż z dniem 14.05.2019r. nastąpi zamknięcie odcinka drogi w pobliżu miejscowości Wola Lipowska, ze względu na wymianę gruntu. Planowany termin zakończenia robót - 31.05.2019r.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie odbywać się zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Trasy objazdów nie ulegają zmianie.