OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Dziś w urzędzie, mieliśmy zaszczyt gościć Państwa Jurewicz obchodzących jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. „Złote Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego związku, który przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, zyskując przy tym zrozumienie i szacunek współmałżonków.

W tym wyjątkowym dniu, Wójt pogratulował Jubilatom wytrwałości, po czym dokonał uroczystego aktu wręczenia medali, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Symboliczny upominek i kwiaty podkreśliły znaczenie tej wyjątkowej uroczystości.

W swoich życzeniach Wójt podkreślił, że dziś młodzi ludzie potrzebują wzorów do naśladowania, które dają dobry przykład wzajemnego wsparcia i szczęśliwego życia przez długie lata. Życzył Jubilatom dalszego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego oraz kolejnych lat w szczęściu rodzinnym, zdrowiu i radości.

W rozmowie z Wójtem Jubilaci wspominali dawne czasy. Pomimo wielu lat ciężkiej pracy i napotykanych trudności Jubilaci są zadowoleni ze swojego życia i z uśmiechem wspominają swoją młodość.