Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Zapraszamy na imprezę otwarcia sezonu żeglarskiego.

Data i miejsce : sobota 18 maja 2019, godz. 17.oo – 23.oo

Port Rybacki Nowa Pasłęka, teren smażalni przy sklepie rybnym

Dla uczestników przewidujemy poczęstunek w postaci zupy rybnej, ryby i mięsa prosto z wędzarni, słodki deser, napoje zimne i ciepłe.

Instrumenty muzyczne mile widziane.

W trakcie imprezy dokonamy również zatwierdzenia finansów klubu za rok ubiegły oraz przegłosujemy projekt obniżenia składek rocznych do wysokości 100 zł- normalna i 70 zł- ulgowa.

Warunkiem udziału jest:

1.Potwierdzenie rezerwacji na mój adres lub Robertowi Milewskiemu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie

2. Dotyczy członkowie klubu : opłacenie składek członkowskich, przy czym składka zapłacona za rok 2018 zwalnia od zapłaty za rok obecny ( za obydwa sezony 2018 i 2019 razem należne 200 zł – normalna, 140 zł ulgowa).

Dla członków, którzy opłacą składkę jak wyżej, wstęp bezpłatny – wraz z jedną osobą towarzyszącą.

Gośćmi naszymi będą żeglarze z zaprzyjaźnionego Yacht Clubu OST-WEST z Kalingradu.

Do udziału zapraszamy także innych żeglarzy, chętnych do odwiedzenia Nowej Pasłęki – wjazd 50 zł

Ilość miejsc ograniczona - prosimy o dokonywanie rezerwacji najpóźniej do dnia 12 maja.

Z żeglarskim pozdrowieniem.