Deklaracja dostępności Urząd Gminy Braniewo

Urząd Gminy Braniewo zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Urząd Gminy Braniewo.

• Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• brak opisów alternatywnych treści graficznych;
  • brak transkrypcji/OCR skanów niektórych dokumentów na stronie;
  • brak audiodeskrypcji i/lub podpisów niektórych treści video;

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia:
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Krzysztof Łabuda.
  • Telefon: 556440303

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Wójt Gminy Braniewo
  • Adres: Moniuszki 5,
    14-500 Braniewo
  • Telefon: 556440300

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Budynek:

Urząd Gminy w Braniewie, ul. Moniuszki 5.

Do budynku prowadzą 2 wejścia:

1. bezpośrednio od ul. Moniuszki, do którego prowadzą schody (2 stopnie), bez oznaczonego kontrastowo początku i końca biegu. Brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Drzwi otwierane do wewnątrz, oznaczone kontrastowo taśmą czarno-żółtą. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

2. od strony chodnika łączącego parking Urzędu z ul. Moniuszki, bezstopniowe, bezprogowe, przystosowane do wjazdu wózkami dla osób niepełnosprawnych. Wewnątrz od wejścia prowadzi podjazd na parter budynku. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Drzwi otwierane do wewnątrz, oznaczone kontrastowo taśmą czarno-żółtą. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

W budynku nie ma windy, oraz platformy przyschodowej.

Dla osób na wózkach dostępne są korytarze, szerokość korytarzy umożliwia poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich.

Brak toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Z tyłu budynku wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.