INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

INFORMACJA

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 72/VIII/2023 Wójta Gminy Braniewo z dnia 26 września 2023 r., informuje się, że dn. 10.11.2023 r. (piątek) Urząd Gminy Braniewo będzie nieczynny.

 

 

Mimo wielu przeciwności i trudności Gmina Braniewo otrzymała pieniądze na remont dróg, które zostały zniszczone w czasie lipcowej nawałnicy w 2013 roku. Wójt Tomasz Sielicki odebrał z rąk wojewody warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego promesę w wysokości 307 tys. złotych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Gmina Braniewo najbardziej ucierpiała spośród wszystkich gmin powiatu braniewskiego w czasie ubiegłorocznej, lipcowej nawałnicy. Dzięki otrzymanej promesie od wojewody uda się naprawić zniszczone gminne drogi i przepusty.

Promesa na te prace (307 tys. złotych) pochodzi z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
— Dzięki naszej determinacji i uporowi oraz przychylności wojewody mamy pieniądze, z których skorzystają mieszkańcy gminy Braniewo — mówi wójt Tomasz Sielicki. — Powyższa kwota znacząco zasili budżet gminy oraz konto — wydatki.

Pieniądze pozyskane z promesy zostaną przeznaczone na remont drogi Młoteczno — Rogity, Zawierz — Bemowizna oraz remont przepustu w ciągu drogi gminnej w Krzewnie.

Należy też dodać, że promesę na remont dróg zniszczonych przez ubiegłoroczną powódź pozyskał Powiat Braniewski. Dzięki temu na terenie gminy zostaną również naprawione drogi powiatowe: z Braniewa do Świętochowa (wraz z przepustem), remont na drodze z Grzechotek do Gronówka wraz z trzema przepustami, remont odcinka drogi z Krzewna do Krasnolipia, remont drogi od Lipowiny do granicy gminy wraz z dwoma przepustami.

 


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii