DSC 0197

W Urzędzie Gminy Braniewo gościliśmy szanownych Jubilatów 50 – lecia pożycia małżeńskiego Państwa Krystynę i Ignacego Narkiewicz oraz Państwa Mirosławę i Romana Rąbalskich.

Pan Wójt Gminy Braniewo Tomasz Sielicki złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji Złotych Godów oraz wręczył nadane przez Prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie i legitymacje. Ponadto wręczył list gratulacyjny, miły upominek i kwiaty.

Państwo Narkiewicz poznali się na zabawie w Świętochowie i tam zamieszkali po ślubie. Pani Krystyna pracowała w sklepie a Pan Ignacy w gospodarstwie. Doczekali się 2 dzieci (syna i córki) oraz 5 wnuków i 1 prawnuka. Zapytani o receptę na tak długi związek: obydwoje zgodnie odpowiedzieli: „zdrowie i zdrowy rozsądek.”

Pani Krystyna Rąbalska przyjechała wraz z rodzicami spod Gniezna, natomiast Pan Roman pochodzi z Wilna. Poznali się w Braniewie a po ślubie zamieszkali w Ujściu. Pani Krystyna pracowała w przedszkolu, Pan Roman pracował m.in. jako rybak, pływał na statkach, obecnie przez lata obejmuje stanowisko bosmana. Wychowali 3 dzieci i doczekali się 3 wnuków. Według Państwa Rąbalskich nie ma recepty na długoletni związek, trzeba godnie żyć i nie oglądać się za siebie.

Szanownym Jubilatom serdecznie gratulujemy!!!