Także mieszkańcy Gminy Braniewo oddawali próbki swojej krwi, aby zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. W sumie do rejestru trafiło 288 osób. Wśród nich wójt Tomasz Sielicki.
— Liczba zarejestrowanych osób jest naszym wspólnym sukcesem — organizatorów i osób, które się zarejestrowały — mówi chor. Sebastian Jaszak, prezes Wojskowego Klubu Honorowych Dawców Krwi, działającego przy 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej, jeden ze współorganizatorów akcji. — Razem możemy budować bezpieczeństwo naszego społeczeństwa. Czym większy będzie rejestr niespokrewnionych dawców, tym większe szanse dla osób chorych na znalezienie dawcy.
— Angażując się w akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku mieszkańcy powiatu, miasta i gminy wykazali ogromną solidarność i wrażliwość na ludzką tragedię — dodaje wójt Tomasz Sielicki, który również dołączył do grona dawców. — Tak trzymać!
Bodźcem do zorganizowania akcji jest choroba braniewianina Grzegorza Lewko. Ten 31-letni mieszkaniec Braniewa choruje na białaczkę szpikową.