INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Państwo Olga i Jan Demko z miejscowości Pęciszewo obchodzili jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego. W tak uroczystym dniu Wójt Gminy Braniewo Pan Tomasz Sielicki przybył osobiście do jubilatów i złożył im najserdeczniejsze życzenia w dalszych latach wspólnego życia. Jubilaci oprócz medali otrzymali kwiaty oraz upominek od władz gminy.

 

 

 

 

 

 

Państwo Olga i Jan Demko zamieszkali razem od 1968 roku w miejscowości Pęciszewo, gdzie mieszkają do dnia dzisiejszego . Obydwoje pochodzą z powiatu Tomaszów Lubelski miejscowości Kornie i Hrebenne. Następnie los pokierował ich w te same strony lecz nieco dalej jedno od drugiego Pani Olga osiedliła się w Ostaszewie gmina Nowy Dwór Gdański, rok 1947 a Pan Jan w Pęciszewie Gmina Braniewo, rok 1947.  Ich pierwsze spotkanie ponownie wziął w Swoje ręce los, powodując spotkanie na  weselu u wspólnych znajomych, rok 1961 a potem już, jak wszędzie. Po wspólnym umocnieniu się uczuć,doszło do ślubu po między Nimi, rok 1963.Państwo Demko po ślubie zamieszkali w Ostaszewie wraz z mamą, mamy. Pani Olga jako praktykująca krawcowa rozpoczęła prace jako krawcowa w Ostaszewie, oraz pomagała przy prowadzeniu gospodarstwa rolnego dla swojej Mamy. Pan Jan przeniósł się z Państwowego Ośrodka Maszynowego w Pieniężnie do stoczni Gdańskiej na stanowisko spawacza. Po między 1964 - 1966 rodzina powiększyła się o  trzy osoby. W 1968 roku Państwo Demko, zdecydowali o przeprowadzce do Pęciszewa gmina Braniewo. Po przeprowadzce Pani Olga zajęła się gospodarstwem rolnym i domowym z pomocom swojej mamy i chałupniczo krawiectwem. Pan Jan podjął prace w zakładzie rolnym w Żelaznej Górze jako mechanik. Do roku 1969 doczekali się następnego powiększenia rodziny o 2 osoby. Przy tak przebiegającym czasie doczekali się pełnego stanu, 1- córki i 4- synów. Przez następne lata wychowywali swoje dzieci tworząc im warunki do, edukacji i wprowadzając ich w dorosłe życie. Po usamodzielnieniu się swoich dzieci, których odprawili zgodnie z zasadami dobrej rodziny, doczekali się 11- wnucząt. W obecnym czasie Państwo Demko mieszkają w Pęciszewie gmina Braniewo, przebywają na wypracowanej emeryturze, wspierając nas i swoje wnuki.


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii