INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

INFORMACJA

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 72/VIII/2023 Wójta Gminy Braniewo z dnia 26 września 2023 r., informuje się, że dn. 10.11.2023 r. (piątek) Urząd Gminy Braniewo będzie nieczynny.

 

 

Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie ciężkiej pracy na roli i symboliki chleba, życząc wszystkim, a w szczególności gospodarzom – chwili wytchnienia i dobrej zabawy.

 

W tym miejscu pragniemy podziękować Pani Teresie Dzieruk i Panu Danielowi Dzieruk z Zakrzewca za dumne reprezentowanie braci rolniczej. Chlebem dzielili starostowie, wójt, zaproszeni goście i sołtysi.
Następie swoje przemówienie w imieniu Członka Zarządu W-MIR - Jerzego Salitry zabrał głos Dyrektor Biura Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Jolanta Mackiewicz, podkreślając znaczenie Dożynek i gospodarzy w naszym kraju i dziękując za ciężką pracę. Swoją obecnością zaszczycili nas także zaproszeni goście, w tym Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Biuro Regionalne w Elblągu Edward Pietrulewicz, Starosta Powiatu Braniewskiego Karol Motyka i Burmistrz Miasta Braniewa Tomasz Sielicki, którzy skierował kilka miłych słów do rolników i mieszkańców przypominając tym samym o znaczeniu tożsamości społecznej.
Tuż po przemówieniach nastąpił czas na wręczenie wyróżnień dla naszych tegorocznych laureatów trzynastej edycji Bursztynowego Ziarna, nagrody Wójta Gminy Braniewo, wręczana mieszkańcom, rolnikom, przedsiębiorcom i organizacjom zaangażowanym w rozwój nie tylko gospodarstwa czy firmy ale także w życie społeczne Gminy Braniewo. W tym roku wyróżnienie otrzymali: Pani Krystyna Jastrzębska, Pan Paweł Szakiewicz oraz Pan Paweł Gryczon. Gratulujemy i dziękujemy !
Następnie Wójt Gminy Braniewo wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Braniewo Stanisławem Żołędziewskim podziękowali za wzorową współpracę, udzielone wsparcie przy organizacji Dożynek Gminnych oraz wspierania rolników z terenu Gminy Braniewo. Podziękowanie otrzymali: Pani Jolanta Mackiewicz - Dyrektor Biura Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej, Pan Edward Pietrulewicz – Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Biuro Regionalne w Elblągu, Pani Irena Urbanowicz - Przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Braniewo oraz Pani Elżbieta Krajnik - Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego nr 3 w Braniewie.
Nadszedł czas na podziękowania za przykładną współpracę, udzielaną pomoc, przychylność oraz wsparcie, które pozytywnie wpływa na rozwój naszej Gminy oraz aktywne działanie na rzecz lokalnej społeczności. Podziękowania skierowane były do wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Braniewo.
Podziękowaliśmy mieszkańcom za pracę włożoną w wykonanie wieńców dożynkowych, które mogliśmy podziwiać. Wieniec jest najważniejszym symbolem dożynek, symbolizującym wszystkie plony, które rodzi ziemia i z których człowiek może korzystać. Wieniec jest także wyrazem dumy i radości z zebranych plonów. Na temat konkursu „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” oraz „Mini Koszyk Dożynkowy” napiszemy w oddzielnym poście.
Punktualnie o 16:00 ruszyły III. Igrzyska Sołectw o Puchar Wójta Gminy Braniewo oraz Przewodniczącego Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Powiecie Braniewskim. Na temat Igrzysk napiszemy w oddzielnym poście. W tym samym czasie na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Lipowinie na wszystkich czekało kino sferyczne prowadzone przez Fundację na rzecz Rozwoju Edukacji Dziecięcej FRRED.
A co poza sceną? Tam działo się jeszcze więcej! Zapachy pysznych dań, gwar, śmiech, dobre nastroje uczestników dożynek, olbrzymi dmuchany plac zabaw oraz "Objazdowy kucyk". Konferansjer zaprosił wszystkich do odwiedzenia wszystkich stanowisk Kół Gospodyń Wiejskich, stoiska Środowiskowego Domu Samopomocy w Żelaznej Górze, stoiska z animacjami przygotowanymi przez Bibliotekę Publiczną Gminy Braniewo im. Marii Zientary-Malewskiej oraz stoisk handlowych. Podziękowania kierujemy do Was wszystkich.
Bez naszych Kół nie byłoby takich dożynek. Stoiska z gastronomią przygotowały nasze lokalne KGW z terenu Gminy Braniewo: KGW „To My”, KGW „Szlachcianki na obcasach”, KGW „Nasze Krzewno”, KGW „Szylenianki”, KGW „Warmianki”, KGW „Podlesianki”, KGW „Gronowianki”, KGW „Pod Prosiaczkiem”, KGW w Brzeszczynach). Bardzo Wam dziękujemy za pełną mobilizację, dzięki której tegoroczne dożynki były tak bogate.
O godzinie 16:30 na scenie zaprezentowała się pierwsza artystka – AGBE, która rozgrzała wszystkich do czerwoności i zaśpiewała wielki hit „Ona działa na mnie jak”.
Kolejną gwiazdą na tegorocznym Święcie Plonów był jeden z popularniejszych wokalistów w naszym kraju, który ma na koncie wiele hitów – Stachursky. Wokalista porwał wszystkich do wspólnej zabawy i przyciągnął na pole koncertowe bardzo dużą publiczność, która śpiewała i bawiła się wspaniale.
Jednocześnie w trakcie występu Stachursky’ego w przygotowanym namiocie dzięki współpracy i wsparciu finansowym Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej, która działa na rzecz i w imieniu Krajowej Rady Izb Rolniczych w trakcie trwania Dożynek Gminnych, zrealizowała zadanie pn. "Kaczka - lubię to!", w którym przeprowadziła bezpłatną degustację potraw i produktów przygotowanych z mięsa kaczego oraz zaprosiła wszystkich do udziału w konkursach dla dzieci, młodzież i dorosłych. Bardzo dziękujemy za Waszą obecność i Wasze wsparcie !
Gdy nieco zaczęło się ściemniać, muzycznie pożegnał nas zespół The Ukrainian Folk, który niesamowitą dawką energii porwał wszystkich w muzyczny wir przy wielkich ukraińskich i polskich przebojach.
I tak oto zakończyły się tegoroczne Dożynki Gminne 2023. Dziękujemy dla Sołectwa Lipowina, na czele z Sołtysem Iwoną Błążejewską, Radzie Sołeckiej Sołectwa Lipowina, OSP Lipowina i naszym sponsorom: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Biuro Regionalne w Elblągu oraz firma Olznas z Lipowiny. Wasza hojność w szczególny sposób przyczyniła się do realizacji planów organizacyjnych, dzięki czemu kolejne dożynki na długo pozostaną w pamięci mieszkańców naszej gminy i sąsiednich miejscowości.
Wyrażając swoją wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę życzymy wielu sukcesów w realizowaniu planów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym.
Dziękujemy mieszkańcom za liczne przybycie. Po raz kolejny udowodniliście, że w naszym powiecie nie ma drugich takich dożynek.

JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii