INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus wspólnie z Sołtysem Sołectwa Lipowina Iwoną Błażejewską oraz Radą Sołecką Sołectwa Lipowina serdecznie zapraszają rolników, mieszkańców gminy oraz okolicznych miejscowości na największe wydarzenie Gminy Braniewo - Dożynki Gminne 2023, które odbędą się już 2 września 2023 roku na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Lipowinie.

 

Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji nie tylko w naszej gminie, są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań Panu Bogu za plony, a ludziom za trud.
Program wydarzenia jest bardzo bogaty, tego dnia na scenie zagra dla Was AGBE, The Ukrainian Folk oraz Stachursky !
Oprócz wspomnianych koncertów, nie zabraknie ceremoniału dożynkowego, wręczenia Bursztynowego Ziarna dla tegorocznych laureatów i rozstrzygnięcia konkursu na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”.
Dodatkowo na polu koncertowym przy współpracy z Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą odbędzie się wydarzenie pn. „Kaczka – lubię to!”, w którym każdy będzie mógł bezpłatnie zdegustować potrawy z mięsa kaczego, nie zabraknie także konkursów dla dzieci.
Wydarzeniem towarzyszącym, które staje się tradycją podczas trwania Dożynek będą już III Igrzyska Sołeckie o Puchar Wójta Gminy Braniewo oraz Przewodniczącego Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Powiecie Braniewskim – zachęcamy sołectwa do zgłoszeń !
Ponadto na wszystkich najmłodszych uczestników będzie czekał bezpłatny gigantyczny park dmuchańców, kino sferyczne, doświadczenia, gry i zabawy !
Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Biuro Regionalne w Elblągu, Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Olsztynie oraz firmie Olznas z Lipowiny.
Więcej szczegółów na plakacie!
Przyznajcie, że szykuje się niesamowity dzień ! Do zobaczenia w Lipowinie 2 września !

JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii