Szanowni Mieszkańcy,

niezmiernie miło nam jest Państwa zaprosić na tegoroczne Dożynki Gminne 2022, które odbędą się 3 września 2022 roku na boisku w Rogitach. Święto Plonów rozpoczynamy o godzinie 15.00 uroczystą mszą polową.

Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa masę atrakcji, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Ważnym programem Dożynek z pewnością będzie wręczenie Bursztynowego Ziarna dla tegorocznych laureatów a także wręczenie nagród w konkursie „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”.

Podczas Dożynek po raz drugi zostaną zorganizowane Igrzyska Sołeckie o Puchar Wójta Gminy Braniewo a także Przewodniczącego Rady Powiatowej Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej w Powiecie Braniewskim, gdzie będą ze sobą w sposób sportowy rywalizować zgłoszone sołectwa z naszej gminy, z pewnością będzie na co popatrzeć, jednocześnie rywalizacja sprawi nam wiele uśmiechu. Można już zgłaszać swoje sołectwo – minimum 3 osoby.

Nie zabraknie dmuchanego placu zabaw, degustacji przygotowanych przez nasze Koła Gospodyń Wiejskich.

Jak Dożynki to nie może zabraknąć na scenie dobrej, biesiadnej muzyki, występów lokalnych artystów a także występu gwiazd – w tym roku będzie to Michał Wiśniewski, który na scenie pojawi się o godzinie 18:00 oraz zespół Kwestia 07, który występ zaplanowano na godzinę 20:30.

Tuż po występach gwiazd, ludowym krokiem wejdziemy w Biesiadę Warmińską.

Jak można zauważyć atrakcji jest wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Liczymy, że wspólnie, wszyscy będziemy się znakomicie bawić podczas tegorocznego Święta Plonów. Zapraszamy wszystkich 3 września do wsi Rogity. Do zobaczenia.